Yurtta Sulh, Cihanda Sulh anlayışına bugün daha çok ihtiyaç var…

Yurtta Sulh, Cihanda Sulh anlayışına bugün daha çok ihtiyaç var…

Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Onursal Başkanlığına Seçildi…

“Özellikle şu yaşadığımız günler, birlik ve beraberliğimizin muhafazasını gerekli kılmaktadır. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh anlayışına bugün daha çok ihtiyaç vardır. Bizler bu anlayışa değer veriyor ve hizmet üretmeye çalışıyoruz. Marifet iltifata tabidir sözünden hareketle bu ödülü anlamlı buluyorum. Bu değerli ödülü şahsımdan ziyade Başkent Platformu adına alıyorum. Çünkü bu ödül yol arkadaşlarımla yaptığımız hizmetin karşılığıdır”.
Ankara (Sivil İnisiyatif) – Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Yönetim Kurulu ve 81 il Başkanı, oy birliği ile, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt’u, Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Onursal Başkanlığına seçti.
Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu’nun Topkapı Amade Nikâh, Düğün ve Balo Salonu’nda gerçekleştirilen 2. Toplantısında, kuruluşundan bugüne yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktarımında bulunulduktan sonra, Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Genel Başkanı İdris Ortakaya, katılımcılara seslenerek, şunları söyledi:
“Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu ailesi olarak kuruluş felsefemiz tüzüğümüzde bellidir. Bizler, Başkent Platformunun bir nevi bünyesinden doğmuş bir sivil toplum örgütüyüz… Bugün, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt’u, Onursal Başkan olarak öneriyor olmamız, onun bu sahadaki tecrübesinden bizlerin de faydalanabilmesinin önünü açmak içindir… Sayın Kurt, bu sahada kendini kanıtlamış, birçok başarıya imza atmış, insan odaklı çalışmaları ile toplumun kanaat önderlerinden birisidir. İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın, felsefesi üzerinde bina ettiği çalışmaları takdire şayandır”.
Dr. Mustafa Kurt, Oybirliği ile Onursal Başkan…
Yapılan oylama sonucu, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, oy birliği ile, Onursal Başkanlığa seçildi.
Dr. Mustafa Kurt “Yaşadığımız günler, birlik ve beraberliğimizin muhafazasını gerekli kılmaktadır”.
Oylama sonrası söz alan Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Başkent Platformu’nun misyonu olan “İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın” düsturunun her çalışmanın nüvesi olduğunu belirterek “her şeyi devletten, siyasetçiden beklemek yanlış olur. Bizler, sivil inisiyatifin önemine inananların bir araya geldiği bir topluluğuz… Projelerimiz, ulusal ve uluslar arası camianın barış ve kardeşliği üzerine inşa edilmektedir… Özellikle şu yaşadığımız günler, birlik ve beraberliğimizin muhafazasını gerekli kılmaktadır. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh anlayışına bugün daha çok ihtiyaç vardır. Bizler bu anlayışa değer veriyor ve hizmet üretmeye çalışıyoruz. Marifet iltifata tabidir sözünden hareketle bu ödülü anlamlı buluyorum. Bu değerli ödülü şahsımdan ziyade Başkent Platformu adına alıyorum. Çünkü bu ödül yol arkadaşlarımla yaptığımız hizmetin karşılığıdır. Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu genel başkanına ve yönetim kuruluna şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.