Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu Online Toplantılarına Devam Ediyor

Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu Online Toplantılarına Devam Ediyor

“Platform olarak; sivil inisiyatif gücünü devlet aklıyla sentezleyerek millet menfaatine devletimize daha çok katkı sağlayacağımıza inanıyoruz”

ANKARA (Sivil İnisiyatif) Zeliha Sorkunlu / Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu covid-19 sağlık sorunları normalleşene kadar  Telekonferans Online  üzerinden online toplantılarına devam edeceklerini açıklandı.

Y.Y.H.M.P Yetkilerinden Aldığımız Bilgiye Göre Açıklama Şöyle:

Başkanlık sistemine geçmemiz hasebiyle,  yerel yönetimlerin başkanlık sistemine entegrasyonu açısından önem arz ettiğini düşündüğümüz için Başkent Platformu öncülüğünde  1200’ü aşkın konfederasyon, federasyon, vakıf ve derneğin ortak akılda buluşarak 26 Haziranda 2018 tarihinde   Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformunu kurulmuş olduk.

Geçtiğimiz haftalarda kurucular kurulu olarak, Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu toplantılarını covıd-19 nedeni ile ülkemizde sağlık sorunları normalleşene kadar whatsapp üzerinden online gerçekleştirme kara almıştık.

Online toplantı videolarını her toplantı sonrası  www.yerelyonetimlerhalkmeclisi.com web sitemizde beraberinde kamuoyu paylaşacağız.

Platform olarak; sivil inisiyatif gücünü devlet aklıyla sentezleyerek millet menfaatine devletimize daha çok katkı sağlayacağımıza inanıyoruz açıklamasında bulundular.