Yaşar Eren röportajı

Yaşar Eren röportajı

Sivil İnisiyatif Gazetesi olarak; bu sayımızda Ulusal ve Uluslar Arası Projelerde imzası olan Eren İnşaat genel müdürü Yaşar Eren’i siz okurlarımızla buluşturuyoruz…

Ankara (Sivil İnisiyatif) –   Sayın EREN kısaca kendinizden bahseder misiniz_?

Yaşar Eren 20 Aralık 1944 tarihin de Mardin de doğdum. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 1967 de tamamladım. Lisans eğitimini tamamladıktan hemen sonra 1967-1973 yıllarında Devlet Su İşleri Adana VI. Bölge Müdürlüğünde şantiye şefi olarak işletme mühendisliği, proje mühendisliği ve kontrol mühendisliği görevini yürüttüm. 1975 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığın da yedek subay kontrol mühendisi olarak askerliğimi tamamladım. Askerlik sonrasında sırasıyla Turizm İnşaat Ltd. Şti. ve Özgü İnşaat Ltd. Şti.’ de  çalıştıktan sonra 1979 yılında Ak İnşaat Ltd. Şti. ‘ni kurarak Göksun Ovası Sulaması inşaatı, Gaziantep içme suyu ana depoları inşaatı ve Kalealtı Pompaj sulaması inşaatını gerçekleştirdim. 1987 yılında Eren İnşaat  San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ni kurarak halen genel müdürlüğünü devam ettirmekteyim. Aynı zaman da Türkiye Müteahhitler Birliği Üyeliği ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Üyeliği görevlerini sürdürmekteyim.

Ankara (Sivil İnisiyatif) –   Eren inşaat sanayi ve ticaret limited şirketini bize kısaca anlatır mısınız_?

Eren inşaat1987 yılında kurulmuş; 25 yıllık mühendislik ve müteahhitlik tecrübesine sahip olan bir inşaat şirketidir. Şirketimiz kurulduğu günden günümüze kadar, en iyi teknolojiyi, mühendisliği, kalifiye iş gücünü, etik değerleri ile birleştirerek iş ve hizmet üretiminde kaliteyi vazgeçilmez temel bir ilke olarak kabul etmiştir. Bu çerçevede ülkemizin dört bir tarafında pek çok sulama, drenaj, içme- kullanma suyu temini, kanalizasyon ve hidroelektrik enerji üretim tesisleri inşa ederek hizmete sunmuştur.


Ankara (Sivil İnisiyatif) –   Eren inşaat olarak ulusal ve uluslar arası hedefleriniz nelerdir_?

Şirketimizin temel politikası, dünyada hızla gelişen teknolojiye paralel olarak artan kaliteli üretim standartları ve rekabetçi piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde iş ve hizmet üretiminde verimlilik ve kaliteyi ön plana çıkararak, ulusal ve uluslar arası piyasada rekabet edebilecek bir kuruluş haline getirmektir. Bu doğrultuda tüm çalışanlarımız için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratılması yanında, doğal çevrenin korunması büyük önem arz etmektedir. Şantiyelerimizde çalışan personelimizin güvenliği için gerekli her türlü tedbirin alınması, olası iş kazaları riskinin minimuma indirilmesi hedeflenmiş bulunmaktadır. Ayrıca, doğal çevrenin korunması, madde ve enerji kullanımında israfın önlenmesi, atıkların geri kazanım yoluyla ülke ekonomisine kazandırılması şirketimizin ana prensipleri olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Bu bağlamda, şirketimizin sürdürebilir gelişmenin sağlanması amacıyla ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurularak, bu standartlarda belirlenen kurallar çerçevesinde uygulamalara titizlikle devam edilmektedir.

Şirketimizin her kademesindeki personelin sahip olduğu bilgi birikimi ve ileri teknoloji deneyimi ve özellikle proje yönetim konusundaki tecrübemiz şirketimizin geleceği açısından en büyük güvencemizdir. Diğer taraftan sahip olduğumuz makine- ekipman ve teçhizat en ileri teknolojinin kullanılarak yüksek kalitede iş üretilmesi açısından büyük bir avantaj sağlanmaktadır. Bu deneyimli personelimizden aldığımız büyük bir güç ile ülke genelinde ve yurt dışında yeni projeler inşa etme konusunda büyük bir azim ve gayret içinde bulunmaktayız. Bu gayretler sonucunda, şirketimiz faaliyet alanlarını genişleterek yurt içinde konut ve sosyal tesisler inşaatı, yurt dışında ise liman tesisleri inşaatının müteahhitlik hizmetlerini üstlenerek başarıyla yürütmektedir.

Ankara (Sivil İnisiyatif) –   Bilgi ve birikimlerinizi bizimle ve okurlarımızla paylaştığınız için teşekkür ediyoruz. Buradan okurlarımıza ve yetkililer neler söylemek istersiniz_?

Bütün bu çalışmalar sonucunda, şirketimiz tarafından inşa edilerek hizmete sunulmuş olan projeler ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlaması yanında, özellikle çiftçilerimizin tarımsal gelirlerinin arttırılması suretiyle sosyal refah seviyelerinin önemli ölçüde iyileştirilmesi sağlanmış bulunmaktadır.

Ve diyoruz ki; kurulduğumuz günden bu yana üstlendiğimiz görevleri, en üst kalite seviyesin de tamamlayan, toplumsal ve ekonomik yarar sağlayan yüksek sorumluluk duygusu içinde, çalışanların memnuniyetini en üst düzeyde tutup, iş imkanları oluşturup, istihdam sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Her alanda girişimci, yenilikçi ve gelişime açık kimliğimizle Ulusal ve Uluslar arası projelerde önde gelen firmalar arasında kaliteli ve güçlü yapısını koruyarak, sektördeki yerini dünya çapında bir marka haline getirmeye hazırdır…

Bizler inanıyoruz ki her şeyden önemlisi emek kutsaldır; Bu bağlamda, merkez ve şantiyelerimizde büyük bir heyecan ve özveri ile çalışan tüm personelimize içtenlikle teşekkür ediyoruz..