Başkent Platformundan: 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başkent Platformundan: 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, istikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimize platformumuz ve milletimiz adına en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.

Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyoruz.

Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir; dolayısıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Ayrıca Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine tüm kalbimizle inanıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde görev yapan tüm öğretmenlerimizin ve tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyoruz.

Dr.Mustafa KURT
Başkent Platformu
Genel Başkanı