Vizyon 2023 Hizmet Anısı Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Vizyon 2023 Hizmet Anısı Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Avrasya Kalkınma Platformu bu yılki geleneksel ‘Hizmet Anısı’ onur ödülleri, Ak Parti  Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu Başkent Uluslar arası Barış Kardeşlik Platformu Başkanı Dr. Mustafa Kurt Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan,   Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalk an, ve medya alanında katkıda bulunan Cihan Haber Ajansı (CİHAN) Muhabiri Mevlüt Günay ödüle layık görüldü.

Gazeteci-Şair-Yazar Mustafa kurt  Hizmet ödülünü Ak Parti  Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu  taktim ederken, Cihan Haber Ajansı Muhabiri Mevlüt Günay’a  Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Necati Çetinkaya  Medya Destek Ödülünü verdi.

Avrasya Kalkınma Platformu 2023 vizyonuna uygun ‘toplumsal mesajlar’ vermek için geleneksel olarak düzenlediği ‘Hizmet Anısı’ etkinlikleri kapsamında gerçekleşen törende alanlarında katkıda bulunan şahsiyetlere plaket takdim edildi.

Ankara’da Antares Alışveriş Merkezi Amade Balo salonunda düzenlenen ‘Hizmet Anısı’ adlı programda, siyaset, STK ve medya dünyasından birçok isim bir araya geldi. Törende, onur ödülleri Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu’ya ve Başkent Uluslar arası Barış Kardeşlik Platformu Başkanı Dr. Mustafa Kurt a verilirken,  yine bu çalışmalara hizmetleri ile destek veren Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan,  Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan ve medya alanında katkıda bulunan Cihan Haber Ajansı (CİHAN) Muhabiri Mevlüt Günay ödüle layık görüldü.

Açılış konuşmasını yapan Avrasya Kalkınma Platformu ve Avrasya Aktüel Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cengiz, amaçlarının Türkiye  ile Avrasya ülkeleri arasındaki dostluk ilişkilerini geliştirmek olduğunu belirterek, ” Türkiye ‘nin yakın gelecekte bölgenin ve dünyanın süper gücü olacağına inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin hak ettiği konuma geleceğinden kuşkumuz yok. Her başarının ardında moral ve motivasyon var. Kamu hizmeti yapan kişi ya da kurumlara motive edecek programlar düzenliyoruz.” dedi.

‘Vizyon 2023 Hizmet Anısı çerçevesinde Necati Çetinkaya da Moğolistan Bilge Kaan Dünya barış  onur ödülüne layık görüldü. Çetinkaya,  coşkulu  bir konuşma yaparak, ülkeye çalışmaları ile katkıda bulunan Avrasya Kalkınma Platformu’nu kutladı. Sakarya şiirinden alıntılar yapan, Çetinkaya anayurda hizmet etmenin Anadolu insanının vefa borcu olduğunu söyledi dün olduğu gibi bugün de ‘ Türkiye nin birçok ülkeye ağabeylik yaptığını kaydetti.

Ödülünü almak üzere sahneye gelen, Abdulkadir Aksu teşekkür konuşmasında bu ödüllerin kendi alanında doğru işler yapıldığının bir işareti olduğuna dikkat çekerek, hizmet edenlerin kendi alanında teşviki için bu ödüllerin önemli olduğunu söyledi. Avrasya Platformu’nun güzide kurumlardan birisi olduğunu da vurgulayan Aksu, platformu çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Hizmetlerinden dolayı plaket takdim edilen bir diğer isim Başkent Uluslar arası Barış Kardeşlik Platformu Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Başkan KURT kendisinin kaleme aldığı Anadolum şiiri ile salondakilere duygulu anlar yaşattı ve hizmetlerinin devam edeceğini vurgulayarak, bu programı düzenleyenler ve katkıları olanlara teşekkür etti.

Yine siyasi çalışmalarıyla katkıda bulunan Ak Parti Ankara İl Başkanı Alparslan’ın programının yoğunluğu nedeniyle ödülünü yardımcısı Doğan Çağatay aldı

Kapanış konuşmasını ise ünlü sunucu Zeynep KÖŞKER Cemal SAFİNİN benim adım AŞK şiir’ini okudu ve ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

İngilizce