Van’da STK çıkartması

Van’da STK çıkartması

Hisarcıklıoğlu: "Gün,yaraları sarma,acıları hafifletme günüdür"

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve bir çok STK temsilcilerinden oluşan Birliğe Çağrı Platformu’nun 78 üyesi, incelemelerde bulunmak ve yardım çalışmalarına katkı sağlamak için Van’a gittiler.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, milletimizin birliğine ve bütünlüğüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir dönemden geçtiğimizi belirterek, terör saldırıları sonrası kardeşlik bağlarımızın zayıflatılmasını engellenmesi ve birliğimizin perçinlenmesi için toplumun her kesimini temsil eden kuruluşlar olarak Birliğe Çağrı Platformunu kurduklarını hatırlattı.
Depremin hemen ardından, bütün Türkiye’nin Van’daki vatandaşlarımızın yardımına koştuğunu belirten Hisarcıklıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Bu acı olay kardeşliğimizin ne kadar güçlü olduğunu tekrar ortaya koydu, halkımızın yürekleri Vardaki felaketi aşmak için çarpıyor. Birliğimiz ve bütünlüğümüz için harekete geçme günüdür. Gün, yaraları sarma, acıları hafifletme günüdür.
Her Yaşanan Felaketten Çıkarılacak Dersler Var
Van ve Erciş’teki incelemeler sonrası bir açıklama yapan Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu ise her yaşanılan felaketten çıkarılacak dersler bulunduğunu, karşımızdaki tabloyu iyi okumamız gerektiğini söyledi. Yıkılan binaların hemen hemen tamamının eksik malzeme kullanımı ve hatalı imar planı yüzünden gerçekleştiğini gördüklerini ifade eden Gündoğdu, “Yaşanmış, acılarını yüreğimizde hissettiğimiz bir deprem var. Yapılması gereken ise depremin yaralarını sarmak. Depremin mağdur ettiği vatandaşlarımızın sorunlarını kalıcı şekilde çözmeliyiz. Her felaketin üstesinden gelen bu aziz milletimiz, bunun da üstesinden gelecektir. Vanlı kardeşlerimizin acısı, hepimizin acısıdır. Biz, sivil toplum kuruluşları olarak yerinde incelemelerde bulunmak ve yapılabilecekleri tespit için bugün Van’dayız. Memur-Sen olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.