“Çocuklarımızın geleceği için gönül teri dökmek benim için büyük bir mutluluktur.”

“Çocuklarımızın geleceği için gönül teri dökmek benim için büyük bir mutluluktur.”

Başkent Uluslararası Barış Kardeşlik Platformu, Eğitimci ve Yazar Aslıhan Duran Akça’ya Üstün Hizmet Plaketi Taktim Etti.

Ankara( Sivil İnisiyatif) Zeliha Sorkunlu/ Başkent Uluslararası Barış Kardeşlik Platformu, Eğitimci ve Yazar Aslıhan Duran Akça’ya Üstün Hizmet Plaketi Taktim Etti.

Başkent Platformu Genel merkezinde gerçekleşen plaket töreni covid-19 nedeni ile tedbirler çerçevesinde sade bir tören gerçekleşti.

Törende Başkent Platformu genel başkanı aynı zamanda Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr.Mustafa Kurt, Başkent Platformu genel başkan vekili Avukat Neslihan Kocakaya, Yerel Yönetimler Halk Meclisi genel başkanı Prof.Dr. İsa Eliri hazır bulundu.

Plaket töreninde kısa bir konuşma yapan Kurt sözlerine şöyle başladı; Başkent Platformu olarak bizler, tarihi mirasımızdan aldığımız ışık ve ilham doğrultusunda ”insanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışına hizmet etme maksadıyla bir araya gelmiş sivil bir inisiyatifiz.

Ecdadımız; insanı merkeze koyarak, ”insanı yaşat ki, devlet yaşasın” sözü ile insanın kutsallığını bilmiş, ”yurtta barış dünyada barış” anlayışını bizlere miras bırakmıştır. Bizlerde Bu çerçevesinde barış ve kardeşliğe olan umut ve inancımız hiç yitirmedik.

Bizler “İnsanı Sadece İnsan Olarak Gören Ve Değer Veren Sivil Bir İnisiyatifiz.”

Başkent Platformu; “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışını düstur edinmesi hasebi ile siyasi partilerin şahsi görüşlerinden bağımsız, günlük politize olmuş siyasetten uzak, toplumun tüm katmanlarını kucaklayan bir anlayışa sahip olduğumu kamuoyunca iyi bilinmektedir.

Ayrıca Başkent Platformu farklı görüş ve fikirlere de hep saygılı olduğu gibi “devletin sahibi millettir” anlayışıyla her daim milletimizin yanında olmuş, 50-100- 200- 300 yıllık bir siyaset anlayışla faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Marifet iltifata tabidir sözünden hareketle, bugün eğitimci ve yazar Aslıhan Duran Akça’ya insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışına dolaysıyla misyonumuza uygun örnek davranışlarından beraberinde hizmetlerinden ötürü yönetim kurulu kararı ile üstün hizmet plaketini taktim ediyoruz.

Hocamızın ”insan odaklı” hizmetlerinizden dolayı takdir ve tebrik ediyor, örnek davranışlarının devlet, millet menfaatine devamını diliyorum dedi.

“Çocuklarımızın geleceği için gönül teri dökmek benim için büyük bir mutluluktur.”

Eğitimci ve yazar Aslıhan Duran Akça teşekkür konuşmasında; Başkent Platformu yöneticilerinin bugün burada bana göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Diğer önemsediğim husus ise marifet iltifata tabidir sözünden hareketle “insanı sadece insan olarak gören ve değer veren sivil bir inisiyatif tarafından bu ödüle layık görülmek bir eğitimci ve anne olarak beni ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Elbette bende bir eğitimci olarak Başkent Platformunun misyonunda olduğu ve ifade ettiği gibi ”insanı yaşat ki, devlet yaşasın” sözü ile  insanın kutsallığını bilmiş, ”yurtta barış, dünyada barış”  anlayışı çerçevesinde barış ve kardeşliğe olan umut ve inancını hiç yitirmedim.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza emek etmek, çocuklarımızın geleceği için gönül teri dökmek benim için büyük bir mutluluktur. Ben tekrar sayın başkanımıza yönetim kurulu üyelerine emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.