UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ…

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ…

Başkent Platformu 15 Temmuz 2021 Sene-i Devriyesinde Bildiri Yayınladı

15 Temmuz 2021 Sene-i Devriyesinde Başkent Platformu Kamuoyuna Saygı ile Duyurur.

Covid-19 salgınının nedeni ile 15 Temmuz 2021 Sene-i Devriyesinde toplu etkinlik gerçekleştiremediğimizi, ancak Başkent Platformu Olarak 1200 aşkın Kardeş Kuruluşlarımız olan Konfederasyon, Federasyon, Vakıf ve Dernek Temsilcileriz adına Kamuoyunu bilgilendirmeyi milletimiz namına bir borç biliyoruz.

Öncelikle bu vatanı kanlarıyla, canlarıyla yurt yapan geçmişten günümüze kadar tüm atalarımızı, şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Terörle mücadelede şehit olmuş tüm şehitlerimizin, beraberinde ellerinde Türk Bayrakları sallar iken şehit düşmüş 15 Temmuz Şehitlerimizin ruhlarını sadece anma programları ile değil aynı zamanda mücadelemiz ile yaşatma gayreti içerisinde olduğumuzu ve her Türk bireyinin bu sorumlulukta olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bizler Başkent Platformu ailesi olarak Türk Devletinin Milli Reflekslerinin zayıflaması söz konusu olduğunda; demokrasi, hukuk, insan hakları ve milletin iradesiyle her türlü platformda mücadele vereceğimizi hatta gerekirse bu uğurda seve seve can vereceğimizi tüm dünyanın duymasını isteriz.

İçerdeki hainler ve dışardaki işbirlikçiler iyi bilsinler ki Türk Milleti olarak İstiklalimizi, evlatlarımızın da İstikbalini korumak için 7/24, 365 gün son nefese kadar nöbetimize devam edeceğiz.

Başkent Platformu ailesi olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmaksızın kuruluşumuzdan bugüne kadar hep aynı sloganı söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın. Din, dil, ırk, mezhep ve düşünce ayrımı gözetmeksizin İnsana değer veren, insanı yaşatan, insana hizmet eden her türlü devlet yada siyaset adamı destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Şahıslara veya Siyasi Partilere bağlı kalkmaksızın Sivil Toplum Kuruluşu olarak Devlet Ebed Müddet anlayışı çerçevesinde iyinin, doğrunun ve güzelin her zaman hizmetçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

Selçuklu da bizim, Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de! Toplumun tüm katmanlarını kucaklayan bir anlayış içerisinde, Devletimizin Payidarlığını devam ettirmenin her zaman gönül dili olduğunu bilmekteyiz.

15 TEMMUZU NASIL UNUTTURMAYACAĞIZ?

FETÖ ve benzeri şebekelerin Paralel Devlet olmasına Lanet okumadan önce mücadele yöntemi ve çözüm önerilerini sunmaya devam etmekteyiz.

Anadolu toplumunun içinden doğan bir sivil toplum kuruluşu olarak bizler; Topluma kazandırılması gereken her türlü faaliyet ve çalışmalara devam etmekteyiz. Hangi görüşten olursa olsun, nerede yardım isteyen bir el olursa onu yapma gayreti ve sevgimizle yaşatma mücadelesi içerisinde olacağız.

İnanıyoruz ki öncelikle sevgi kazanacaktır! Türk Devletinin ve Türk Milletinin mizacında, sevginin, saflığın ve güzel duyguların olduğunu tüm dünya iyi bilmektedir. Bu güzel duyguları suiistimal etmek için FETÖ ve benzeri kuruluşlar üzerinden Paralel Devlet oluşturma eğilimleri maalesef çok güçlüydü.

Bu yüzden;

TÜRK TOPLUMUNA VE AİLELERİNE SESİMİZ ULAŞSIN İSTİYORUZ

Devletimizin Payidar kalabilmesi için Aile bağlarının kuvvetli olması kaçınılmazdır. Geçmiş tarihten yakın tarihe Türk Devletlerinin kuruluşları her zaman ailelerden var olmuştur. Aile olamayan toplumların, büyük devlet olmaları çok zordur. Bu yüzden evlatlarımızla aramızdaki sevgi bağına hiçbir inanış veya kuruluşun ideolojilerinin girmesine izin vermeyelim. Polis olan, asker olan, mühendis, siyasetçi, doktor, çiftçi.. Mesleği her ne olursa olsun, yavrularımız başka ihanet şebekeleri tarafından yönetilen ve yönlendirilen değil, robotlaşmış bir beyin olarak değil, özgür, lider ve ülkesine, insanlığa bağlı bireyler olarak yetiştirilmeli. Başkent Platformu Kurucu Genel Başkanı merhum Dr. Mustafa Kurt’un sürekli söylediği   ‘mutlu bireylerden mutlu aileler, mutlu ailelerden mutlu toplumlar, mutlu toplumlardan mutlu devletler, mutlu devletlerden ise mutlu bir dünya var olur..’ sözünü idrak etmenin önemini hatırlatmak isteriz. Güzel bireylerin yetiştirilmesi artık kurum ve kuruluşlarda değil sadece Ailelerin bağlarını kuvvetlendirerek başaracağımızı unutmayalım.

Bizler inanıyoruz ki; Devlet Ebed Müddet anlayışımız ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti İlelebet Payidar kalacaktır…

Başkent Platformu olarak devletçi bir anlayışla Milletimizin her daim yanında olduğumuzu, Milletçi anlayışla da Devletimizin her daim yanında olduğumuzu ve bu köprüyü kurmaya devam ettirdiğimi kamuoyuna saygı ile duyururuz.

En derin saygılarımla

Başkent Platformu Ailesi Adına

Hasan Salih KURT