Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Erdoğndan, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına Seçilen Sadır Japarov’yı Tebrik...

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Erdoğndan, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına Seçilen Sadır Japarov’yı Tebrik Etti

ANKARA (Sivil İnisiyatif) Zeliha Sorkunlu/ Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 10 Ocak 2021 Tarihinde Halkın Teveccühü İle Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına Seçilen Sadır JAPAROV’u Tebrik Etti.

Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seçilen Sadır JAPAROV’a Kutlama Metnini Şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanı, Ülkenizde 10 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilen erken seçimler neticesinde dost ve kardeş Kırgız halkının teveccühüyle Cumhurbaşkanlığı makamına seçilmeniz dolayısıyla Zat-ı Devletlerini Milletim ve şahsım adına samimiyetle tebrik ediyor, seçimlerle eşzamanlı olarak düzenlenen halkoylamasının sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Kırgız Cumhuriyeti Anayasası çerçevesinde, kapsayıcılık ve toplumsal uzlaşı temelinde gerçekleştirilecek müteakip Parlamento seçimlerine ülkeyi götürecek süreçte üstlendiğiniz bu önemli vazifede kolaylıklar diliyorum.

Bu vesileyle, stratejik ortak olan ülkelerimiz ve kardeş halklarımız arasındaki yakın dostluk bağlarından güç alan ilişkilerimizi ve işbirliğimizi daha da geliştirmek için birlikte çalışmaya hazır olduğumu ifade ediyor,
Zat-ı Devletlerine ve dost Kırgız halkına huzur ve esenlikler dileklerimi sunuyorum.

 

Rusça