Türk Dünyasının Merhum MHP lideri Alparslan Türkeş, vefatının 19. yılında anıldı

Türk Dünyasının Merhum MHP lideri Alparslan Türkeş, vefatının 19. yılında anıldı

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 1997 yılında hayatını kaybeden Alparslan Türkeş mezarı başında anıldı.

ANKARA ( Sivil İnisiyatif)-Ülkücü Hareketin Lideri Alparslan Türkeş, vefatının 19. yılında anılıyor. MHP’nin kurucusu ve ilk genel başkanı Türkeş’in Beştepe’deki kabrinde anma töreni düzenlendi.
Türkeş’in Beştepe’deki kabrini ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve beraberindeki MHP’liler Kuran okuyup dua etti. Daha sonra mezara karanfil bırakan MHP’lilerin ardından geniş kalabalık mezarı ziyaret etti.
“DÜN BAŞARAMADILAR, BUGÜN DE SONUÇ ALAMAYACAKLARI KESİNDİR”
Türk milletinin azap ve eziyet verici bir dönemden geçtiğini kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti :”Müslüman Türk milletinin varlık ve egemenlik hakları hiç olmadığı, hiçbir dönemde yaşanmadığı şekilde saldırı ve taciz altındadır. Terörist eylemlerle Türkiye’yi zayıflattılar mı amaçlarına ulaşacaklarını sanan hain ve işbirlikçiler, 1071’de Malazgirt ve 1453’de İstanbul’un fethiyle değişen dengelerin hesabını sorma arayışındadırlar. Fakat dün başaramadılar, bugün de sonuç alamayacakları kesindir. Bunun güvencesi ise Türk milletinin sağlam iradesi ve bin yıllık kardeşlik hukukudur.”

MHP Genel Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dedikoduyu meslek edinmiş, fitneye zihnini kaptırmış, iç ve dış mahfillerde kurgulanmış algı ve bayat siyaset operasyonlarıyla Milliyetçi Hareket’in yörüngesini oynatmaya niyetlenmiş bazı odakların, millet nezdinde mahcup ve mağlup olacağını da hep birlikte göreceğiz. Bizim yönümüz Hakk’a dönüktür. Bizim gücümüz Türk milleti, yegâne sığınak ve manevi mükâfatımız Rabbimizin himaye ve ihsanıdır. Biz doğrunun yanındayız, meşru olanın tarafındayız, milliyetçilikle demokrasinin çakıştığı tarih ve millet kaynağındayız. Türklüğün varlığı ve Türkiye’nin bekası için her şeyi göze alırız. Vatan ve ülkü şehitlerimizin mirası kılavuzumuzdur. Demir parmaklıkları taş medreseye dönüştürmüş yiğitlerimiz bizim göz bebeğimiz, Milliyetçi-Ülkücü gençlik asıl teminatımızdır.”