Sivil Toplum Kuruluşu Olarak Kuruluş Felsefemiz: ”İnsanı Yaşat ki, Devlet...

Sivil Toplum Kuruluşu Olarak Kuruluş Felsefemiz: ”İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın”

Başkent Platformu Olarak Bizler; Yıllar önce misyonumuzun özeti olan, “İnsanı Yaşatki, Devlet Yaşasın, Devletin Sahibi Milletir” anlayışına hizmet etme maksadıyla yola çıkmış, tekten tüme ulaşan Uluslararası Sivil Bir İnisiyatifiz.

Amacımız, sivil toplum kuruluşlarına misyonumuzun özeti olan ‘’İnsanı Yaşatki, Devlet Yaşasın’’ mirasını hatırlatarak, bu anlayışın siyasi, ticari, bürokratik sosyal hayatta vücut bulmasını arzu ediyorduk, şükür olsunki süreç içinde öyle de oldu.

Milletimiz ve Tüm dünya Bilmektedir, Osmanlı ile Anadolu’da barış, Balkanlar’da huzur, Orta Doğu’da istikrarın hakim olduğu, Osmanlı yönetimi insanlığa saygı ile sevginin harmanlandığı kutlu bir dönem yaşatmıştır.

Şanlı tarihimize ismini altın harflerle yazdıran ecdadımız, sancağı 1923 yılında genç Cumhuriyete devretmesi ile milletimiz için yeni bir dönem başlamıştır.

Bizler bugün  bu tarihi gerçekler ışığında, merkeze insanı koyarak, toplantı ve kampanyalar yaparak “Osmanlıda bizim, Cumhuriyette bizim diyerek” hem tarihimize sahip çıkmanın, beraberinde devletçi milli bir çizgide geleceğe köprü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Platform olarak bizler, kuruluşumuzdan günümüze kadar Emperyalist güçlere karşı çeşitli yöntemlerle mücadele ederken, Ülkemizde derin çetelere, paralel örgütlere, bölücü örgütlere karşıda toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme görevlerinide ifa ettik..

17/25 aralıkMilletimiz için bir milattır.!

15 temmuzda milli birlik ve beraberliğimize kasteden hainlere karşı 81 ilimizde misyonumuza gönül vermiş 1200’ü aşkın kardeş sivil toplum kuruluşuyla beraber meydanlara inerek milli iradeye sahip çıktık..

Türk bayrağına kem gözle bakanlara karşı, her yerde, her fırsatta, Milli duruşumuzu yiğitçe ortaya koyduğumuz gibi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasının devamı için her türlü mücadeleyi verdik, vermeye de devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Bizler inanıyoruz ki; Devlet Ebed Müddet  anlayışı ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır…

Başkent Platformu olarak bizler; Şeyh Edeb Ali’nin “İnsanı Yaşatki, Devlet Yaşasın” anlayışını düstur edinmemiz hasebi ile siyasi partilerin şahsi görüşlerinden bağımsız, günlük politize olmuş siyasetten uzak, toplumun tüm katmanlarını kucaklayan bir anlayışa sahip olduğumuz gibi, farklı görüş ve fikirlere hep saygılı olduğumuz kamuoyunca bilinmektedir.

Bizler biliyor ve diyoruz ki; üstkimliğimiz “Özgürlüğümüzdür” özgürlüğümüzün simgesi iseAy Yıldızlı Bayrağımızdır.

Sivil Toplum Kuruluşu olarak her fırsata söyledik, “Hedef Ülke Türkiye”  ‘’Son Kale Türkiye”  mazlumların ve Müslümanların tek sığındığı Türkiye. Milletimizle beraber bizler biliyoruz ki  bu gün ülkemizde yaşananlar basit bir hain kalkışma veya terör sorunu sonucu değildir.! Uluslararası güçlerin ittifak ederek, ülkemizi bölme, parçalama ve hatta yok etme planlarının ta kendisidir…

Bizler bugün kendi içimizde farklı görüşlere sahip olsakda, yarınlarda Milletçe  el ele, verip güçlü Türkiye’yi birlikte var etmemiz gerektiğini hiç ama hiç unutmamalıyız.

Bizler Başkent Platformu ailesi olarak, Türk Devletinin Milli reflekslerinin zayıflaması söz konusu olduğunda, her daim “Devletin Sahibi Millettir” anlayışıyla Devletimizin yanında olacağımızı yeniden hatırlatmak isteriz.

Devlet İle Millet Arasında Asla ve Asla Mesafe Olamaz. Büyük Devlet, Milletiyle Var Olan Devlettir; Büyük Devlet, Milletiyle El Ele Olan Devlettir; Büyük Devlet, Milletinin Hukukunu Koruyan, Adaleti Sağlayan, Hürriyeti Hakim Kılan Devlettir.  Bu Bağlamda Devletimize Güveniyoruz…

Ülkemizde istikrarın, güven ortamının özellikle de kardeşliğin tam anlamıyla tesis edilmesi, Millet olarak büyük hedeflerimize ulaşmamız için, Başkent Platformu ailesi olarak tecrübelerimizle birlikte devlet, millet menfaatine  emre amade olduğumuzu ifade ediyoruz.

Saygılarımızla…
Dr.Mustafa KURT
Başkent Platfoprmu
Genel Başkanı