Sivil Toplum Kuruluşları Azerbaycan İçin Güç Birliği Yapıyor..

Sivil Toplum Kuruluşları Azerbaycan İçin Güç Birliği Yapıyor..

Başkent Uluslararası Barış Ve Kardeşlik Platformu Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları İle Birlikte Azerbaycan İçin Güç Birliği Yapıyor..

Azerbaycan, işgal altındaki topraklarının özgürleşmesi için başlatmış olduğu harekât ve cepheden gelen zafer haberleri, Türkiye’de çok büyük bir sevincin oluşmasına neden oldu. Türkiye’nin birçok illerinde Azerbaycan’a sevgi gösterileri yapılırken, STK larda Azerbaycan için, “Güç Birliği” yapıyorlar.

Bu anlamda, Başkent Uluslararası Barış ve Kardeşlik Platformu Başkanı Dr. Mustafa Kurt ve İç Anadolu Birliği Genel Başkanı ve Dünya Jurnalistler Birliği Türkiye Başkanı İsmet Taş, kendilerine bağlı bulunan yüzlerce dernek adına bir araya geldiler.

Başkanlar, yapılan ikili görüşmede, Azerbaycan’ın Ermenistan’a karşı cephede kazandığı zaferlerden dolayı çok büyük bir mutluluk ve sevinç yaşadıklarını belirterek, Azerbaycan’a tam destek vurgusu yaparak, başta sömürgeci Fransa olmak üzere, Ermenistan’a destek veren bütün ülkeleri şiddetle kınadılar.

Genel Başkan Dr. Mustafa Kurt, Ermenistan’ın Azerbaycan’a Yönelik Saldırılarına Karşı, 1200 Üzerinde STK Başkanı KARABAĞ İçin Gerekirse Etten Duvar Oluşturacaklarını Son Nefere Son Nefese Kadar Can Azerbaycan’ın Yanındayız Dedi.

Genel Başkan İsmet Taş, “Can Azerbaycan bizim canımızdır, damarlarımızda akan kan gibidir. İki devlet tek millet ruhu içerisinde oluşturduğumuz kardeşlik bağları ebediyen devam edecektir. Azerbaycan’da atılan bir çığlığın sesi Türkiye’den duyulur. Acıları acımız, sevinçleri sevinçlerimiz olmuştur.

Azerbaycan’ın kendi topraklarının bağımsızlığı için verdiği mücadeleyi Türk Halkı kendi mücadelesi olarak görmektedir. Ermenistan tarihsel hainliğini sergileyerek,   özgür dünyanın gözü önünde, haksız, hukuksuz, mesnetsiz olan bu işgalde sivillere saldırmış, katliamlar ve soykırımlar yapmıştır. Bütün dünya üç maymunu oynamıştır. Söz konusu, “Türk Katliamı” olunca, sağır, kör ve dilsiz oluyorlar. Bunun içinde Türk Dünyası çok daha güçlü olmalı, sesi çok daha fazla gür ve etkili çıkmalı. Bu anlamda, Ermenistan’a dolaylı veya dolaysız destek veren bütün ülkeleri şiddetle, nefretle kınıyor, lanetliyorum.” Diyerek sözlerini şöyle tamamladı.

“ Ermenistan’ın Doğu ve Güneydoğuda ki katliamlar ve Asala Terör Örgütü vasıtasıyla ülkemize, diplomatlarımıza yapmış olduğu saldırılar hafızalarda canlılığını korumaktadır. Ermenistan demek, kan, işkence, zulüm ve katliam demektir. Akıttıkları kanda mutlaka boğulacaklardır.

Ermenistan Kafkasların Terör devletidir. Bu devlet mutlaka yaptıklarının cezasını ödemelidir.

Azerbaycan toprakları özgürleşecek, Karabağ Azerbaycan Bayrağı dikilecek, Ermenistan yaptıklarının bedelini ödeyecek” dedi.

Görüşme faaliyet programının belirlenmesinden sonra, sona erdi.

Rusça