Emekli Amirallerin Bildirisi Karşılıksız Kalmadı: STK Başkanları Demokrasi İçin Son Nefere Son...

Emekli Amirallerin Bildirisi Karşılıksız Kalmadı: STK Başkanları Demokrasi İçin Son Nefere Son Nefese Kadar 7/24 Hazır Dediler

104 emekli amiralin bildirisi karşılıksız kalmadı. Başkent platformu da bünyesinde bulunan1200’ü aşkın konfederasyon, federasyon, vakıf ve dernek başkanı bildiri yayınladı.

AÇIKLAMA ŞÖYLE...

Başkent Platformu ve 1200 aşkın kardeş sivil toplum kuruluşu olarak bizler; “Devletin Sahibi Millettir, İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” anlayışını düstur edinmemiz hasebi ile siyasi partilerin şahsi görüşlerinden bağımsız, günlük politize olmuş siyasetten uzak, toplumun tüm katmanlarını kucaklayan bir anlayışa sahip olduğumu gibi aynı zamanda farklı görüş ve fikirlere hep saygılı olduğumuz kamuoyu tarafından iyi bilinmektedir.

Takdir Edersiniz Ki, Devlet İle Millet Arasında Asla Ve Asla Mesafe Olamaz.  Büyük Devlet, Milletiyle Var Olan Devlettir; Büyük Devlet, Milletiyle El Ele Olan Devlettir; Büyük Devlet, Milletinin Hukukunu Koruyan, Adaleti Sağlayan, Hürriyeti Hakim Kılan Devlettir.

104 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları bildiri anti demokratik aynı zamanda vesayetçi bildiridir. Sivil toplum kuruluşları olarak bu bildiriyi nefretle lanetliyor ve kınıyoruz.

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servis yapılan bildiride imzası bulunan amiraller ve vesayetçi çevreler iyi bilsinler ki; Sivil toplum kuruluşları olarak bizler, söz konusu vatan, demokrasi, milli irade olduğunda ‘’15 temmuzda olduğu gibi’’ canımız pahasında olsa her daim “Devletin Sahibi Millettir” anlayışımızla Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet uğruna, 7/24, 365 gün son nefere, son nefese kadar hazır olduğumuzu kamuoyunun ve muhataplarımızın bilmesini isteriz.

Demokrasimize ve Milli İradeye Ne Zaman Saldırı Olsa Biliyoruzki Arkasında Karanlık Güçler Var….

Bölgemizdeki örtülü ve açık saldırıları baktığımızda millet olarak küresel bir savaşın içinde olduğumuz aşikardır. Bu sebeple Türk milleti olarak bizler bugün beka sorunu ile karşı karşıyayız. Geçmişte olduğu gibi bu günde emperyalist güçler ve beraberindeki 7 düvel bir araya gelerek devletimize milletimize savaş açmış durumdalar. Bu sebeple bu gün Millet olarak adeta yeni bir kurtuluş savaşı vermekteyiz.

Türk milleti olarak bizler bugün kendi içimizde farklı görüşlere sahip olsak da, yarınlarda milletçe el ele, verip güçlü Türkiye’yi birlikte var etmemiz gerektiğini hiç ama hiç unutmamalıyız.

Bizler inanıyoruz ki; Devlet Ebet Müddet anlayışımız ile Türkiye cumhuriyeti devleti ilelebet payidar kalacaktır…

En Derin Saygılarımızla

Dr.Mustafa Kurt

Başkent Platformu
Genel Başkanı