MHP 21.Dönem Afyon Milletvekilinden Başkent Platformuna Ziyaret

MHP 21.Dönem Afyon Milletvekilinden Başkent Platformuna Ziyaret

Kayayerli; Üniversal Tural Dostluk Platformu Olarak Bizimde Felsefemiz Başkent Platformu Ailesi Gibi Önce İnsan ve Ülkem Diyoruz. Ülkemiz İçin Ben Değil Biz Diyoruz. Millet Olarak Bir Olursak Birlikte Güçlü Oluruz.

Ankara( Sivil İnisiyatif) Zeliha Sorkunlu/ 21.Dönem MHP Afyon Milletvekili Aynı Zaman da Universal Tural Platformu Genel Başkanı Müjdat Kayayerli; Başkent Platformu Genel Başkanı Dr.Mustafa Kurt’u Makamında Ziyaret Etti.

Başkent Platformu Genel Başkanı aynı zamanda Kırgızistan Türkiye Fahri Başkonsolosluğu görevinde yapan Dr.Mustafa Kurt; gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek platformu çalışmaları hakkında Universal Tural Platformu Genel Başkanı Müjdat Kayayerli’ ye özlü bilgi verdi.

İKİLİ GÖRÜŞMENİN ARDINDAN AÇIKLAMA.!

Başkent Platformu yılar önce misyonumuzun özeti olan, “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışına hizmet etme maksadıyla yola çıkmış, uluslararası sivil bir inisiyatifdir.

Platform olarak bizler; insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışını düstur edinmemiz hasebi ile siyasi partilerin şahsi görüşlerinden bağımsız, günlük politize olmuş siyasetten uzak, toplumun tüm katmanlarını kucaklayan bir anlayışa sahip olduğumuz gibi, farklı görüş ve fikirlere hep saygılı olduğumuz kamuoyunca bilinmektedir.

Bizler büyük bir medeniyete sahip bir milletiz. Tarih bir bütündür anlayışımızla Selçuklu ‘da, Osmanlı’da, Cumhuriyette bizim diyoruz.

Sosyal Sorumluluk Çerçevesinde Bir Çok Çalışmanın Projenin İçinde Olduk

26 bin denek üzerinde yaptığımız anket ve sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız istişare neticesinde hazırladığımız Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi taslak raporumuzu Ocak 2012 tarihinde TBMM sunduk. TBMM başkanlığının daveti neticesinde, Adalet ve Kalkınma partisi, CHP, MHP komisyon üyeleri nezaretinde bilgi paylaşımı yaparak, bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmenin huzurunu yaşadık.

Yeni sisteme geçmemizle birlikte; yerel yönetimlerin yeni sisteme entegrasyonuna katkı amaçlı 24 Haziran 2018 seçimlerinden hemen sonra Başkent Platformu öncülüğünde 1200’ü aşkın kardeş sivil toplum kuruluş temsilcileriyle birlikte ortak akılda buluşarak “Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu ”nu kurduk. Birinci, ikinci ve üçüncü toplantılarımızı gerçekleştirdik.

Başkent Platformu ülkemizde istikrarın, güven ortamının özellikle de kardeşliğin ve demokrasinin tam anlamıyla tesis edilmesi amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla ortak akılda buluşmaya lobi faaliyetlerimiz çerçevesinde yol haritaları belirlemeye, çözüm önerileri üretmeye gayret göstermektedir.

Platform olarak bizler önce ülkem diyebilen milli ve manevi değerlerinden beslenen
al bayrağımıza adanmış bireyler ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle birlikte sivil inisiyatif gücünü devlet aklıyla sentezleyerek millet menfaatine devletimize daha fazla katkı sağlayacağımız inanıyoruz dedi.

Üniversal Tural Dostluk Platformu; “ Ben Değil Biz Olursak Millet Olarak Güçlü Oluruz”

Tarafların hoş sohbetinin ve istişarelerinden sonra 21.dönem MHP Afyon milletvekili Müjdat Kayayerli; genel başkanlığını yaptığı Üniversal Tural Dostluk Platformu hakkında bilgi verdi.

Üniversal Tural Dostluk Platformunun kuruluş amacı, Dünya’nın neresinde yaşıyor olurlarsa olsunlar; din, dil, ırk, cinsiyet, inanç, mezhep ya da sosyo-ekonomik konum gözetmeksizin; toplumun güvenilir, saygı duyulan, sevilen bireylerini bir araya getirerek; tanıştırmak, kaynaştırmak, daha geniş kitlelere tanıtmak ve aralarındaki kültür farklılıklarını ve benzerliklerini ortaya koyup, bunlardan yararlanarak; eğitim, sağlık, dil, tarih, iletişim, sanat, spor, endüstri ve ticari faaliyet alanlarında gelişmelerini, gönüllülük esasına dayanarak sağlamaktır.

Oluşumumuz, Üniversal Tural Dostluk Platformu üyeleri bölgelerimizde kuruluş amacımıza uygun olarak, aşağıda belirtilen çalışmaları yapacak güvenilir, yetenekli, bilgi ve beceri sahibi gönüllü katılımcılardan oluşmaktadır.

Katılımcılarımız; Türkiye’mizin 7 bölgesi 81 ilinde ve şimdilik Dünya’nın 28 farklı ülkesinde yaşayan, alanında bilgi sahibi, özverili, hoşgörülü ve insani duyguları öne çıkan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, soydaşlarımız ve o ülke insanlarından oluşmaktadır.

Faaliyetlerimiz; ülkemiz ve oluşumumuza ortak olan diğer dünya ülkelerindeki insanlara ülkemizi ve kültürümüzü tanıtmak, varlık nedenimiz olan değerlerimizi onlarla paylaşmak, sevdirmek amacıyla, her türlü sanatsal, kültürel, sportif faaliyetleri, eğitim içerikli toplantı ve organizasyonları teşvik etmek, düzenlemek, yapılan etkinliklerde yer almak suretiyle; ilişkilerimizi / iletişimimizi geliştirmek için kültür, sanat, turizm, ticaret alanlarında gerekli hareketliliği ve istihdamı sağlamak isterken, insanımıza ihtiyacı durumunda destek vermek, yardımcı olmak faaliyetlerini gerçekleştirmek hedefimizdir.

Amacımız; Türkiye ve Türk insanlarını Dünya’ya en iyi şekilde tanıtmak. Dünyadaki diğer ülkelerde yaşayanları Türk vatandaşlarına sevdirmek ve tanıtmak.

Şimdi biz Türkiye’nin 7 bölgesi ve Dünya’nın 14 ülkesindeyiz ve büyümeye devam ediyoruz..

Kayayerli; Üniversal Tural Dostluk Platformu Olarak Bizimde Felsefemiz Başkent Platformu Ailesi Gibi Önce İnsan ve Ülkem Diyoruz. Ülkemiz İçin Ben Değil Biz Diyoruz. Millet Olarak Bir Olursak Birlikte Güçlü Oluruz dedi.

Rusça