Kültür Elçisi Zeynep Köşker Sizlerle Buluşturuyoruz

Kültür Elçisi Zeynep Köşker Sizlerle Buluşturuyoruz

Bu sayıda konuğumuz; Söz dilini gönül diliyle buluşturan, Türk Dünyasını Birbiriyle kaynaşmasında büyük emeği olan ve Bir kültür elçisi olarak kendini sanata edebiyata Türk kültüre adayan hocamız Zeynep KÖŞKER’i sizlerle buluşturuyoruz…

Söz dilini gönül diliyle buluşturan ve Türk Dünyasını Birbiriyle buluşmasın da kültür elçiliği yapan deneyimli sunucu şuanda “Zeynep KÖŞKER ile Hayata Dair” isimli programı hazırlayıp sunuyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 21 yıl süreyle görev yaparak 2003 yılı Temmuz ayında Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinden Sunucu olarak emekli oldu.

Sırasıyla Türkiye Polis Radyosu’nda “Zeynep KÖŞKER ile Hayata Dair” adlı programı üç yıl süreyle sundu.

Kerkük üzerinden yayın yapan Türkmeneli Tv de haftada bir canlı olarak yayınlanan “Günaydın Türkmeneli” programını başarıyla sundu.

Türk Dünyasının ortak sesi TRT Avaz kanalında Cumartesi gecesi saat 21.30 ya yayınlanan “Aşıklar Meclisi” adlı programın genel sunuculuğunu yaptı.
Şu anda Türkiye’nin en havalı radyosu Meteorolojinin sesi Radyosunda çalışmalarını sürdürüyor.

Radyo ve Televizyon programlarıyla birlikte Sivil Toplum ile de çalışmalarını sürdürdü. TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinden emekli oldu ama bağını hiç koparmadı. Kahraman Gazilerimizin moral günü programları, şehit aileleri yardım ve moral programlarında bulundu.
Engelliler, kadın programları, başta olmak üzere Başbakanlık Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile yaşlı ve Çocuk Esirgeme Kurumlarının, çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının programlarını emeğini, sevgisini ve disiplinini katarak sundu.
Ulusal ve uluslar arası protokol sunumları başta olmak üzere milli günler, manevi günler, şölenler, festivaller, ödül törenlerinin her zaman aranan sunucusu oldu.
Almanya, Hollanda, Belçika, Türkmenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Suriye ve Polonya da bulundu. Pırıl pırıl güzel Türkçesiyle dil bayrağımızı dalgalandırdı.
Halen Profesyonel sunucu, şiir yorumcusu ve seslendirme uzman olarak çalışmalarını severek ve başarıyla devam ettiriyor.

Zeynep Köşker; Başta TSK olmak üzere, Merkezi Azerbaycan da bulunan Vektör İlim Merkezi tarafından Türk Dünyasına Üstün Hizmet Ödülü, Başkent Platformu tarafından “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” misyonuna uygun yaşantısından dolayı plaket ödülüne, FİB Haber tarafından “YILIN SUNUCUSU”, Kültür Bakanlığı, Ankara Valiliği, kurum, kuruluşlar…. tarafından sayısını hatırlayamadığı ödüller ve onur belgelerinin sahibi.
Evet şu anda görevini keyifle yaptığı Meteorolojinin Sesi Radyosunda devam ediyor. Zeynep KÖŞKER’in yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Hayata dair Programı Türkiye’nin en havalı Radyosu Meteorolojinin Sesi radyosundan, Perşembe günleri, 16.15 ile 17.00 saatleri arasında, canlı olarak yayınlanıyor.

Zeynep KÖŞKER Her zaman dinleyenlerine şu mısralarla sesleniyor.
İnsanın yüzü süs
Yüzünün süsü göz
Aklın süsü dil
Dinin süsü sözdür. (Yusuf has Hacip)
Kendisini evinde ziyaretimizde adeta bir müzeyle karşılaştık. Bu kadar ödül ve kültürel birçok sanat eserlerini bünyesinde toparlayan kıymetli hocamız bizleri hoş misafir perverliği ile de kendisine hayran bıraktı.
Söz dilini gönül diliyle buluşturan gönül dostumuza Zeynep KÖŞKERE başarılar diliyoruz. gönlünden sevgi, yüzünden gülücük eksik olmasın…