Kırgızistan Dostluk ve Kültür Derneği, Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u Dernek...

Kırgızistan Dostluk ve Kültür Derneği, Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u Dernek Genel Merkezinde Misafir Ettiler

Ankara (Sivil İnisiyatif) –  Kırgızistan Dostluk ve Kültür Dernek üyeleriFahri Konsolosu KURT a aylık yayınlamış oldukları  kültür ve edebiyat derginin hedeflerini anlattılar ve desteklerinden dolayıda teşekkür ettiler..

Dernek temsilcileri ve aynı zaman da kültür ve edebiyat dergisinin editörüAbdrasul Isakov ve danışma kurulu üyesi Eldar Orozaliyev; hem dernek olarak hem de yayınladığımız dergi ile Türkiye de Kırgızların kültürünü, tarihini, dilini, gelenek ve göreneklerini burada yapmışolduğumuz etkinlik ve faaliyetleri anlatarak daha çok kitlelere kendimizi anlatmaya ve sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bu sayede Türkiye- Kırgızistan arasındaki kültürel,siyasi ve ekonomik alanlar daköprü olmaya çalışmaktayız.

Ayrıca siz değerli konsolosumuzu da Kırgızistan ve burada bulunan Kırgızlar için göstermiş olduğunuz çalışmalar, bizlerle tek tek ilgilenmeniz ve bu sayı ki dergimize desteklerinden dolayı size teşekkürlerimizi sunuyoruz ve bugün burada sizi misafir etmekten mutluluk duyuyoruz dedi.

Dr. Mustafa Kurt, “Türkiye’yi ve Türk halkını,Kırgızistan’ı ve Kırgız halkını çok iyi tanınmalı “

Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt da memnuniyeti ifade ederek; sizlerle hepimizin ortak amacı özellikle Türkiye’deki vatandaşlarımız Kırgızistan’ı ve Kırgız halkını çok iyi tanımalı aynı şekilde Kırgızistan vatandaşlarının da Türkiye’yi ve Türk halkını iyi tanımalı. Tarihimiz bir dilimiz bir dinimiz bir.Kırgızistan’ın ve Türkiye’nin çok eski ve derin tarihi var, çok güzel kültürümüz var. Devlet yöneticileri, siyaset adamları, akademisyenler bunları biliyor ama her iki ülke halkları da bilmeli hatta dünya bilmeli ve bu güzel tarihten kültürden tüm insanlık beslenmeli dedi.

İlginizi çekebilir