Kesgin’e hizmet ödülü

Kesgin’e hizmet ödülü

ANKARA ( Sivil İnisiyatif)-Bütün Sivil İnisiyatif oluşumu başkanı İdris Ortakaya, kuruluşumuzda örnek aldığımız beraberinde etkilendiğimiz, Başkent Platformu her zaman ilham kaynağımız oldu. Başkent platformunun misyonu olan “insanı yaşatki devlet yaşasın” anlayışı beni ve kurucu arkadaşlarımızı çok etkilemiştir ve böylece Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu insan odaklı bir sivil toplum kuruluşu olarak çıktığımız bu yolda “hizmette önceliğimiz birlik ve beraberlik üzerine” oldu dedi.

İnsanı Sadece İnsan Olarak Gören ve Değer Veren Sivil Bir İnisiyatifiz.

Bütün Sivil İnisiyatif oluşumu, Türkiye’nin 81 İlinde, ilçesinde, beldesinde, mahallesinde ve köylerinde, ülkemizin her karış toprağında yaşayan insanları ve tüm dünya insanlarını kucaklayan, din, dil ırk, mezhep, siyasi düşünce ayrımı yapmaksızın, insanı sadece insan olarak gören ve değer veren sivil bir inisiyatiftir.Bütün Sivil İnisiyatif oluşumu, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesiçerçevesinde ülkemiz ve dünya insanlarını sivil inisiyatif bilinci ile bütünleştirmeyi, bu bilinç ve şuurla organize olarak gönülleri buluşturmayı öncelik olarak kabul etmiştir. Öğrencilerin, çalışanların, kadınların erkeklerin, yaşlıların, gençlerin velhasıl tüm insanlığın sivil toplum kuruluşları nezdinde hareket etmesinin gerekliliğini, sorunların paylaşımını ve mevcut problemlerin ortak akıl ile çözümünü hedeflemektedir.
Melih Gökçek beyfendi nin Ankara’ya yapmiş olduğu hizmetler bizlerin ve Avrupa’nin dikkatinden kaçmamiştir. Hatta Sayin Gökçek Avrupa’nin en saygın şehir ödülünü alarak bunu kanıtlamıştır. Hizmetlerin sizde vücut bulması ve misyonumuz çerçevesinde, sizin de başkentimize ve insanlarımıza yapmış olduğunuz hizmet ve çalışmalar bizi ziyadesi ile menmun etmektedir.Yapmış olduğunuz insan odaklı çalışmalardan ötürü bu plaketi taktim etmek istiyoruz dedi..

Hamdi Kesgin; Amacımız en kutsal varlık olan insana,yani insanlarımıza layıkıyla hizmet etmektir.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hamdi Kesgin; Elbette bulunduğum bu konumun hakkını vermek zorundayım. aksi halde vebali var. Benim ve arkadaşlarımızın örnekaldığı değerli büyüğüm başkanım Mekih Gökçek beyfendidir.Kendisinden aldığımız güçle halkımıza hizmete diyoruz. Beni ziyaretiniz ve layık görmüş olduğunuz plaketten dolayı teşekkür ederim.
Başkent Platformunun misyonu olan“ İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın “ anlayışına sizlerin ve bizlerinde bu misyon çerçevesin de hizmet etmemiz bizleri ortak nokta da buluşturuyor. Amacımız insan; insanlara layıkıyla hizmet etmek. Umudumuz çıktığımız bu yolda her daim başarılı olmak dedi…

Daha sonra plaket törenine geçilerek fotoğraf çekildi.

İlginizi çekebilir