Keçiören Belediye Başkanı Altınok; Başkent Platformu, Milli ve Yerli Kuruluşlar’dan Biridir.

Keçiören Belediye Başkanı Altınok; Başkent Platformu, Milli ve Yerli Kuruluşlar’dan Biridir.

Milli Ve Yerli Kuruluşlar’dan Biride Başkent Platformu’dur.

Başkan Altınok’un STK Ziyaretlerinden Birini de İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın Anlayışı Çerçevesinde Uluslararası Lobi Faaliyetleri Gerçekleştiren Başkent Platformu Oldu.

Ankara( Sivil İnisiyatif) Zeliha SORKUNLU/ Keçiören belediye başkanı Turgut Altınok, Başkent Platformu genel başkanı ve aynı zamanda Kırgızistan Türkiye Fahri Konsolosu Dr.Mustafa Kurt’u platform genel merkezinde ziyaret etti.

Başkan Altınok’un bugün ki STK ziyaretlerinde biride “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışı çerçevesinde uluslararası lobi faaliyetleri gerçekleştiren Başkent Platformu oldu.

Başkent Platformu aynı zamanda 24 haziran 2018 seçimlerinden hemen sonra  81 ilde, 923 ilçede, 1200’ü aşkın konfederasyon, federasyon, vakıf ve dernek başkanlarından oluşan stk’ temsilcisiyle işbirliği yaparak “ortak akılda buluşarak’’ yerel yönetimler halk meclisi platformunu oluşturan bir kuruluş..

Başkan Altınok Ziyarette; Sivil Toplum Kuruluşları Ülkemiz İçin Çok Önem Arz Etmektedir.

Başkent Platformu genel merkezini ziyaret eden Keçiören belediye başkanı Turgut Altınok şöyle dedi; STK’lar gönüllü kuruluşlar olarak yetkili kurum, kuruluş ve yöneticiler ile işbirliği yapan, kanunlar çerçevesinde projeler geliştiren, yöneticilerin daha hızlı daha kaliteli daha verimli daha çağdaş hizmet verebilmesi için sorunların tespitini yerinde tespit ederek, yetkili kurum kuruluşlara çözüm önerileri sunabilen hizmet veren ve hizmet alan arasında gönül köprüleri kurabilen kuruluşlardır. Bu sebeple STK’ları çok önemsiyorum.

Bahsettiğim güzide milli ve yerli kuruluşlardan biride elbette Başkent Platformudur, bu sebeple bu gün buradayız…

Keçiören Belediye Başkan Turgut Altınok, Başkent Platformu Genel Merkezinde Azerbaycan Bayrağı ile Karşılandı.

Keçiören belediye başkanı Turgut Altınok, Azerbaycan bizim canımızdır. Azerbaycanlı kardeşlerimizin ayağına batan diken bizim kalbimize batan dikendir.

Ermenistan’ın özelliklere sivillere yönelik yaptığı saldırıyı bir kez daha kınıyorum. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi tüm imkânlarımızla Can Azerbaycan’ın yanındayız. Azerbaycan’ın ayağına diken batsa bizim yüreğimize batmış demektir.

Geçtiğimiz günlerde Keçiören belediyesi, Azerbaycan ordusunun Ermenistan tarafından işgal edilen toprakları geri almak için başlattığı operasyonlara destek vermek için ilçenin birçok noktasını Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla donatmıştı. Beraberinde belediye hizmet binası başta olmak üzere ilçede bulunan billboard ve led ekranları Türkiye ve Azerbaycan’ın kardeşliğini simgeleyen bayraklarla donatarak Azerbaycan’a olan desteğini bir kez daha ortaya koyarak her platformda Azerbaycan’a desteğini devam ettiriyor.

Haklı mücadelesinde Azerbaycan’ın yanında olduklarını belirten Altınok, Türkiye ile Azerbaycan’ın ekonomik ve askeri anlamda el ele vererek ebedi dostluklarını her geçen gün perçinlediklerini ifade etti.

Altınok, Azerbaycan, Türkiye gibi bağımsızlığını kanla kazanan bir devlettir. Rahmetli Haydar Aliyev, ‘Biz Bir Millet, İki Devletiz’ diyerek kardeşliğimizi ileri taşımıştır. Türkiye ve Azerbaycan, iyi yolda gidiyor. Öyle eskisi gibi sopa sallanan bir Türkiye’de yaşamıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Azerbaycan’ın hakkını ve hukukunu savunan bir Cumhurbaşkanımız var. Kardeşin kardeşten başka, Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.

Soykırım yapıldığında bunun soykırım olduğunu onaylayan, ilk meclis kararını alan belediye Keçiören Belediyesi’dir. Bu karar, Azerbaycan’daki belediyelerden de önce alınmıştır. Cumhuriyetimizin kuruluşunda, milli mücadelemiz döneminde Azerbaycanlı kardeşlerimizin çok desteği olmuştur. Haklı ve güçlü mücadelemizde birliğimizi ve beraberliğimizi daha da kuvvetli hale getirmeliyiz. Dedi.

Başkent Platformu Genel Başkanı Kurt; “Terörist devlet Ermenistan’ın saldırılarını Keçiören belediye başkanımız Turgut Altınok huzurunda bir kez daha kınıyoruz.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkent Platformu genel başkanı Dr.Mustafa Kurt sözlerine şöyle devam etti; bir Keçiören’ li biri olarak belediye başkanımız Turgut Altınok’la gurur duyuyorum. Her gün ilçemizde vatandaşlarla iç içe olması, gece gündüz demeden hatta gece geç saatlere kadar sokak sokak ilçeyi denetlemesi, halkın görüş ve düşüncelerini alarak ilçemize hizmet vermesi bizlere ayrıca gurur veriyor.

Sayın başkanımız ilçemiz Keçiören’le sınırlı kalmayıp Ankara’da hatta 81 ilden gelen STK başkanlarımızla buluşarak tecrübelerini paylaşması, ülkemiz için STK başkanlarımızla birlikte çözüm yolları arıyor olması da örnek yönetici davranışlarından biridir diyebilirim.

Ermenistan’ın geçmişte Karabağ’ı işgal etmesi bizlerde derin bir yara olarak hep dururken, geçtiğimiz günlerde Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılara birçok kadın, çocuk demeden şehit etmesi hatta bu saldırıların devam etmesi kabul edilir bir durum değil.

Ermenistan bir terör devleti haline dönmüş insanlık suçu işlerken, uluslararası toplumun çifte standardı da insan olarak bizleri bir kez daha derinden üzmüştür..

Saldırıların böyle devam etmesi halinde Başkent Platformu olarak bizler 1200’ü aşkın kardeş sivil toplum kuruluşuyla birlikte Ermenistan’ın bu saldırılarını lanetlemekle kalmayacağımızı, gerekirse Karabağ’a gideceğimizi, Ermenistan’ın bu terörist tavrına karşı etten duvar oluşturacağımızı, bu hukuksuz haksız katliam ve işgale dur diyeceğimizi buradan tüm dünyaya ilan ediyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Azerbaycan’ın Sevinci Sevincimiz, Kederi İse Üzüntümüz” Haydar Aliyev’in “Bir Millet İki Devlet” sözlerini bir kez daha teyit ediyor ve diyoruz ki, Son Nefere Son Nefese Kadar Can Azerbaycan’ın Yanındayız.

Terörist devlet Ermenistan’ın saldırılarını Keçiören belediye başkanımız Turgut Altınok huzurunda bir kez daha kınıyoruz. Dedi