“İslam’ın dünyada en hızlı gelişen ili Ankara’dır”

“İslam’ın dünyada en hızlı gelişen ili Ankara’dır”

“Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in dünyaya teşrifi münasebeti ile düzenlenen kutlu doğum haftası etkinlikleri, hem içerik olarak hem de nitelik açısında her geçen gün zenginleşiyor. Bir dönem küçük mütevazı salonlarda yapılan etkinlikler, artık fuar alanlarında hatta stadyumlarda yapılıyor. Üstelik programlara vatandaşın gösterdiği ilgi nedeniyle mekân bulmak da artık giderek zorlaşıyor. Doğudan batıya, kuzeyden güneye kadar Türkiye’nin her kentinde yapılan kutlu doğum etkinlikleri artık her yerde…”.

Ankara (Sivil İnisiyatif) – Tasavvuf Yolu Federasyonu Başkanı İsmail Karakaya, İslam’ın dünyada en hızlı gelişen ilinin Ankara olduğunu söyledi.
Tasavvuf Yolu Federasyonu’nca “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde İvedik Organize Sanayii’nde düzenlenen gecede Hafız Bilal Gürmez’in Kur’an tilavetinden sonra Ahmet Özhan tasavvuf konseri verdi.
Etkinliğe, Ak Parti Meclis Grup Başkanı Bekir Bozdağ, Türkiye Avrupa Birliği Başkanı Egemen Bağış, Diyanet işleri Başkanı Mehmet Görmez ve Salim Uslu, Prof. Dr Emrullah İşler, Hakan Şükür, Ali Erçoşkun, Prof Dr Hasan Kamil Yılmaz telgraflarıyla destek verdiler.
Karakaya “İslam’ın en hızlı gelişen ili Ankara”
Tasavvuf Yolu Federasyon Başkanı İsmail Karakaya etkinlik dolayısıyla yaptığı açılış konuşmasında İslam’ın en hızlı gelişen ilinin Ankara olduğuna dikkat çekerek “Ankara muhteşem bir şehirdir” dedi.
Federasyonun kuruluş felsefesi hakkında bilgi aktarımında bulunan Başkan Karakaya “İslamiyetin başlangıcından günümüze kadar tasavvuf yolunun doğuşu, gelişimi, geçirdiği evreler ve günümüzdeki durumu ile geleceği hakkında bilimsel araştırmalar yapmak; bu yolun günümüzde toplumlara etkisini tespit etmek ve tasavvuf yolunun düşünce ve uygulamalarının insanlar ve toplumlar arasında her türlü iletişim araçlarını kullanarak yaygınlaşmasını sağlamak, inanç ve genel ahlak kuralları içinde kişilerin ve toplumların gelişmesine yardımcı olmak amacı ile Tasavvuf Yolu Federasyonu kurulmuştur” diye konuştu.
İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin “Ekmek teknemiz gönül zenginliğimizle dolup dolup taşıyor”
Etkinlik paydaşı olarak bir konuşma yapan İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin ise sadece İvedik OSB’nde 9 cami ve 2 talebe yurdunun bulunduğunu söyledi. Ekmek teknelerinin gönül zenginliği ile dolup taştığını ifade eden Gültekin “bölgemiz sadece maddi değil, manevi yönden de büyük atılım içerisinde” diye konuştu.
İlhan Armutçuoğlu “Kur’an-ı Kerim’i, anlayıp yaşayalım”
Tasavvuf Yolu Federasyonu ikinci başkanı İlhan Armutçuoğlu da şükredenlerden olmanın ve Kur’an-ı Kerim’i okuyup, ezberlemenin önemine dikkat çekerek “O’nu anlayıp, yaşayalım. Yaşatalım ve öğretelim” dedi.