Sivil İnisiyatif Gücünü Devlet Aklıyla Sentezleyerek, Millet Menfaatine Devletimize Daha Fazla Katkı...

Sivil İnisiyatif Gücünü Devlet Aklıyla Sentezleyerek, Millet Menfaatine Devletimize Daha Fazla Katkı Sağlayacağımıza İnanıyoruz

ANKARA (Sivil İnisiyatif) Zeliha Sorkunlu / Başkent Platformu Genel Başkanı Aynı Zamanda Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’tan Ali Dinçer’e Ziyaret.

Nevruz Günü Yapılan Ziyarette Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt,  Ali Dinçer’e Kırgız Kalpağı ve Başkent Platformunun Faaliyet Raporunu Hediye Etti.

İkili Görüşmede; Türkiye’deki Sivil Toplum Faaliyetleri ve Yeni Sivil Anayasa Hakkında Paylaşımlarda Bulunuldular.

Başkent Platformu Genel Başkanı Ziyarette Şöyle Konuştu;  Kısaca Hatırlamak Gerekirse 2011 Yılında TBMM Türkiye’deki Siyasi Partilere, Üniversitelere, Sivil Toplum Kuruluşlarına Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemine Katkı Sağlamaları İçin Çağrı Yapmıştı.

Başkent Platformu Olarak Bizlerde Misyonumuz Çerçevesinde “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” Anlayışına Uygun, Sosyal Sorumluluk Bilinci İle Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi İçin, 2011-2012 Tarihlerinde Sivil Toplum Kuruluş Başkanları İle Salon Toplantıları Düzenleyerek Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Toplantıları Gerçekleştirmiştik.

TBMM Vakti Daveti Neticesinde Ocak 2012 de Görüş ve Düşüncelerimizi AK PARTİ, CHP, MHP, HDP, Komisyon Üyeleri Nezaretinde TBMM’de Sunum Yaparak Bir Sorumluluğumuzu daha Yerine Getirmenin Huzurunu Yaşadık.

Başkent Platformu Olarak Geçmişte Olduğu Gibi, Sivil İnisiyatif Gücünü Devlet Aklıyla Sentezleyerek, Millet Menfaatine Devletimize Daha Fazla Katkı Sağlayacağımıza İnanıyoruz.

Muhtarımız Ali Bey Bağlı Bulunduğu Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Birlikte 2011-2012 Tarihlerinde Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemine Katkılarını Hiç Unutmadık Diyebilirim.

Ali Dinçer Beyin Muhtarlık Öncesinde ve Muhtarlık Görevini İcra Ederken ‘’Devletin Sahibi Millettir, İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’’ Anlayışı Çerçevesinde Türk-İslam Dünyasına Hizmetlerini Çok İyi Biliyoruz ve Huzurunuzda Şahsım ve Platformumuz Adına Şükranlarımızı Sunuyoruz.

Bu Gün Türk Dünyasının Nevruz Bayramı, Bayram Vesilesi İle Türk Dünyasının Bayramını Tebrik Eder, Nevruz Bayramının Tüm İslam Dünyasına Tüm İnsanlığa Barış Huzur Sağlık ve Mutluluklar Getirmesini Diliyorum. Dedi.

Ali Dinçer Ziyaretten Duyduğu Memnuniyeti Dile Getirerek Şöyle Dedi;

 

Devletin Sahibi Millettir Anlayışımızla Ülkemizin Çıkarları, Milletimizin Refahı ve Dürüst Siyaset Söz Konusu Olduğunda Daima Doğru Olanın Yanında Yer Almayı Görev Bildim.

Türkiye’nin Askeri Cunta Dönemindeki 1982 Anayasası Yerine Daha Sivil, Özgürlükçü, Şeffaf ve Kısa Bir Anayasa Etrafında Buluşturulması Gerekiyor. Bunun da Yolu, Yeni, Sivil Bir Anayasanın Tamamen Yürürlüğe Girmesinden Geçiyor.

Bende Başkent Platformunun Bir Üyesiyim. Evet, Geçmiş Yıllarda Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi Çalışmalarında Bulundum. Ben Yeni Sivil Anayasa İçin Umut Varım Çünkü Ülkemizde Başkent Platformu Gibi Milli ve Yerli Gönüllülük Esası Üzerine Faaliyet Yürüten Sivil Toplum Kuruluşları da Var Diyebiliyoruz. Başkent Platformu Gibi Sivil Toplum Kuruluşları Toplumdaki Eksiklikleri Tespit Ederek Sorunların Çözüm Önerileri İle Birlikte Çare Aramakta Hizmet Veren İle Hizmet Alan Arasında Köprüler Kurmakta. Devletimize Dolayısıyla Topluma Fayda Sağlamak Amacıyla Bizlerde Bu Sürece Katkı Sağlamaktayız

Türkiye’nin İhtiyacı Olan Sivil Anayasa Tartışmalarına Başkent Platformunun Yeniden Dâhil Olması Sivil Demokrasinin Bir İcabıdır Diye Düşünüyorum.

Başkent Platformu Olarak Türkiye’de Bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarına Örnek Teşkil Etmeniz Şahsen Beni Ziyadesiyle Memnun Etmektedir. Geçmişte Olduğu Gibi Bugünde Devletin Sahibi Millettir Anlayışımla Yeni Sivil Anayasa Sürecinde Başkent Platformuna Destek Vereceğim.

Son Olarak Muhtar Ali Dinçer Şöyle Dedi; Türk Dünyasını Sembolize Eden Kalpak İçin Kırgızistan Fahri Konsolosumuz Dr. Mustafa Kurt Beye Teşekkür Ediyor, Bu Vesile İle Bende Türk İslam Dünyasının Nevruz Bayramını Tebrik Ediyorum.