“İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” misyonuna hizmet edenlere ödül vermeye devam ediyor

“İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” misyonuna hizmet edenlere ödül vermeye devam ediyor

“Bu yılki ödüller arasında "İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın" Ödülü, Yalçın Refah’a verildi...”

Ankara (Sivil İnisiyatif) – Başkent Uluslararası Barış ve Kardeşlik Platformu Danışma kurulu üyeliğine getirilen Yalçın Refah bu güne kadar insan odaklı çalışmalarından ötürü platform tarafından “insana hizmet ödülü” ile plaketine layık görüldü.
Yalçın Refah’a ödülünü, Kırgızistan Fahri Konsolosu, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt takdim ederken, Başkent Platformu yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Dr. Mustafa Kurt ; ” Platform olarak İnsan ayrımı yapmadan Bütün dünya insanları için çalışmaya talip olmuş bir sivil toplum kuruluşuyuz ”
Kırgızistan Fahri Konsolosu ve aynı zaman da Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt ödül öncesi yaptığı konuşmada, Başkent Platformu’nun tek bir misyonu var o da insandır. Biz insanı merkeze koyarak insanın kutsallığını ön planda tutarak “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile devletlerin yüceleceğine inanan bir platformuz. Bizler İnanıyoruz ki; mutlu bireylerden mutlu aileler, mutlu ailelerden mutlu toplumlar, mutlu toplumlardan mutlu devletler, mutlu devletlerden mutlu bir dünya oluşur dedi.

Yalçın Refah, Uluslararası bir platformun mensubu olmaktan onur duyuyorum…

Yalçın Refah; Bendeniz başkent platformunun ” insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından etkilenerek uzun zamandır ailem, çocuklarım, çevremle birlikte fahri gönüllü olarak hizmet etme gayretinde idik. Şimdiler de Uluslararası bir platformun mensubu olmaktan onur duyuyorum. Platform tarafından danışma kuruluna getirilmek ve Onur plaketine layık görülmek evlatlarıma bırakacağım en büyük miras olacaktır. Biliyorum ki, danışma kurulunda aktif bir görev verilmesi şahsıma büyük bir onur olduğu gibi büyük bir sorumluluğuda beraberinde omuzlarıma yüklemiş oldunuz. İnşallah layığı ile bu kutsal görevi yapmaya çalışacağım. dedi.