İçişleri Bakanlığının Yasağına Alternatif Çözüm Buldular: Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu Online...

İçişleri Bakanlığının Yasağına Alternatif Çözüm Buldular: Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu Online Toplantılarına Devam Ediyor

81 İlde Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu Online Toplantılarına Devam Ediyor

“Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu  olarak; sivil inisiyatif gücünü devlet aklıyla sentezleyerek millet menfaatine devletimize daha çok katkı sağlayacağımıza inanıyoruz”

ANKARA (Sivil İnisiyatif) Zeliha Sorkunlu / Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu covid-19 sağlık sorunları normalleşene kadar  81 İlde Telekonferans Online  üzerinden online toplantılarına devam edeceklerini açıklandı.

Açıklama Şöyle:

Başkent Platformu öncülüğünde;  1200’ü aşkın konfederasyon, federasyon, vakıf ve derneğin ortak akılda buluşarak 26 Haziranda 2018 tarihinde   Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformunu kurulmuş olduk.

Geçtiğimiz haftalarda kurucular kurulu olarak, Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu toplantılarını covıd-19 nedeni ile ülkemizde sağlık sorunları normalleşene kadar online gerçekleştirme kara almıştık.

Yönetim kurulu kurucular kurulu olarak 81 il de bulunan kanaat önderlerimizle;  konfederasyon, federasyon, vakıf ve dernek başkanlarımızla Telekonferans üzerinden online olarak 1’inci ve 2’inci 3.cü toplantılarımızı gerçekleştirdik, haftaya 4’üncü toplantımıza devam edeceğiz. Covid-19 sağlık sorunları normalleşene kadar Telekonferans Online  toplantılarımız her hafta devam edecek.

“Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu  olarak; sivil inisiyatif gücü

nü devlet aklıyla sentezleyerek millet menfaatine devletimize daha çok katkı sağlayacağımıza inanıyoruz”

Online toplantı videolarını her toplantı sonrası  www.yerelyonetimlerhalkmeclisi.com web sitemizde beraberinde kamuoyu paylaşacağız.