“Her Şey Vatan İçin, Her Şey Türkiye İçin”

“Her Şey Vatan İçin, Her Şey Türkiye İçin”

New York (Sivil İnisiyatif) – ABD’nin New York şehrinde, Taksim Gezi Parkı olayları ve hükümete destek amacıyla gösteri düzenlendi. Gösteride “Bu vatan bölünmez, Tayyip’i yedirmez” sloganları atıldı.
New York’ta “ABD halkının gözünde oluşturulmak istenen yanlış Türkiye algısını düzeltmek” ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla Foley Meydanı’nda “Her şey Türkiye için” mitingi yapıldı. New York’taki hukuk meydanı olarak bilinen Foley’de toplanan vatandaşlar ‘‘Bu vatan bölünmez, Tayyip’i yedirmez’’ sloganları ile mesaj verdi.
Civar eyaletlerden katılım yoğundu…
New York’un Manhattan adasındaki Foley Meydanı’nda toplanan kalabalık Türkiye’nin yakaladığı istikrarın devamını ve bölünmez bütünlüğünü ifade eden sloganlar attı. New York polis Departmanı (NYPD) meydanda tahtalarla tutturulmuş dövizlere güvenlik gerekçesi ile izin vermedi. ‘Her şey Türkiye İçin Platformu’ tarafından organize edilen gösteriye civar eyaletlerden çok sayıda katılım oldu.
Her şey vatan için, her şey Türkiye için…
Çeşitli eyaletlerden gelen Türkler, alana daha önce gösteriyi organize edenler tarafından getirilen Türk bayrakları ile ‘‘Her şey vatan için, her şey Türkiye için’’ şeklinde yazılı dövizlerle ve sloganlarla tempo tuttu.
CNN’e “Kışkırtma” Çağrısı… “Taksim olaylarındaki taraflı ve kışkırtıcı yayınlarına son vermesi çağrısında bulunuldu”
Mitingde kısa konuşma yapanlar, CNN başta olmak üzere bazı yabancı basın organlarına kızgınlıklarını ifade ederken, Türkiye üzerinde son haftalarda kirli oyunların oynandığını iddia etti. Gösteri alanına gelen kalabalığa seslenen Her şey Türkiye İçin Platformu Koordinatörü Halil İbrahim Danışmaz, CNN’in Gezi Parkı olaylarına ilişkin yayınını eleştirerek,”Özellikle CNN kanalına, Taksim olaylarındaki taraflı ve kışkırtıcı yayınlarına son vermesi çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

Danışmaz, Gezi Parkı’nda çevre duyarlılığı adına başlayan masum gösterilerin, gün geçtikçe amacından uzaklaştığını ifade etti. Taksim’deki gösterileri provoke eden dış güçler olduğunu savunan Danışmaz,”Gösterileri amacından saptırarak, kaos oluşturma çabasına soyunanlar, Türkiye’nin ekonomik büyümesinden rahatsız olan uluslararası bir komplonun uzantısı oldukları izlenimini veriyor” diye konuştu.

CNN Binası Önüne Siyah Çelenk…
Miting sonrası bir grup Türk vatandaşı, CNN’in New York’ta bulunan binasının önüne siyah çelenk bıraktı. Vatandaşlar, uzun süre “Yalancı CNN”, “Türkiye’yi yanlış tanıtma” şeklinde slogan attı. Birkaç dakika boyunca binanın önünde slogan atan Türk vatandaşları, siyah çelenk ve ellerindeki dövizleri kapının önüne bırakarak ayrıldı.
BALKAN TÜRKLERİNDEN DE ERDOĞAN’A DESTEK MİTİNGİ

236674
Balkan Türkleri Makedonya’nın Gostivar kentinde Başbakan Erdoğan’a destek mitinginde buluştu.

Makedonya’daki bazı Türk sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tarafından, Kosova, Bulgaristan ve Arnavutluk’tan gelen Türklerin de katılımı ile Gostivar kentinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek mitingi düzenlendi.
Başkent Platformu Kosova ve Balkanlar sözcüsü Uğurhan KURT, Taksim Gezi Parkı hadiseleri; önceleri çevre bilinci çerçevesinde geliştiği izlenimi verse de, hadiselerin bugün ulaştığı nokta üzücü ve düşündürücüdür!.

Türkiye İMF ye borcunu ödemiş borç verme noktasına gelmiş bir ülkedir.

Türkiye Terörle mücadelede son noktaya gelmiş bu güne kadar terörle mücadele için harcadığı 500 milyar doları artık harcamayacak.

Osmanlı imparatorluğunun mirasçısı olarak genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir çok ülke ile vizelerin kaldırılması anlaşmasına imza atarak yeni bir dış politika anlayışını üstlenmiştir.

Türk cumhuriyetlerinde, balkanlarda, başta ve birçok İslam ülkesinde kardeşlik hukukunu daha ileri taşımıştır.

Özetle neticesinde;

Türkiye’nin Son 10 yıl içinde önce bölgesel güç; sonrasında küresel güç olma yolunda attığı adımlar bir takım ülkeleri rahatsız etmiştir.
Bu sebepten ötürü Türkiye zayıf düşürülmek istenmektedir.

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Sekreteri Enver Hüseyin, eylemlerin çevreci amaçlardan uzaklaşarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almasından rahatsızlık duyduklarını ifade etti.
Son dönemde Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylar bahane edilerek,Türkiye’nin farklı kentlerinde ortaya konulan marjinal eylemleri kaygıyla izlediklerini belirten
Hüseyin, Makedonya’da yaşayan Türklerin, olayları protesto etmek ve Erdoğan’ın yanında olduğunu tüm dünyaya göstermek için Gostivar kentinde miting düzenlediklerini bildirdi.

Macaristan’da Erdoğan’a destek mitingi
Budapeşte’de Başbakan Erdoğan’a destek mitingi düzenlendi
Dünyanın çeşitli yerlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek mitingleri devam ediyor. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, ikinci kez Erdoğan’a destek mitingi düzenlendi. Macaristan´ın farklı yerlerinde yaşayan Türkler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´a destek için Budapeşte´deki Kahramanlar Meydanın da bir araya geldi.
Grup, Gezi parkı eylemlerinin Türkiye´nin itibarına zarar verdiğine dikkat çekerek, 27 maddelik bir basın açıklaması yaptı.
Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz, Gezi parkı eylemlerinin, hükümet karşıtı ideolojik bir boyuta taşındığını ifade etti. Şahbaz, ayrıca üst üste üç seçimi kazanmış ve halkın yüzde ellisinin oyunu almış bir hükümetin ´´otoriter´´ diye eleştirilmesinin haksızlık ve bir çarpıtma olduğunu belirtti. Mitinge katılanlar, uluslararası bazı yayın kuruluşlarının olayları çarpıtarak dünya gündemine sunmasını da eleştirdi.Grup, daha sonra alkışlar ile dağıldı.