Genç girişim ve yönetişim birliği yeni başkanını seçti

Genç girişim ve yönetişim birliği yeni başkanını seçti

Birlik başkanı Nezih Allıoğlu,geleceğin girişimcilerine proje desteği sağlayacaklarını açıkladı

Genç Girişim ve Yönetişim Birliği (GGYB)’nin 5.Dönem başkanlık seçimi Ankara Ticaret Odasında yapıldı. Katılımın yoğun olduğu seçimde adaylardan Nezih Allıoğlu ve çalışma arkadaşları açık ara ile Genç Girişim ve Yönetişim Birliği 5.Dönemi için seçildi.
Nezih Allıoğlu seçimden önce , Hilton Oteli’nde üyelerle bir araya gelerek ,geniş perspektifli değerlendirmeler yapma imkanı buldular.Görüşülen konular arasında ;ülkenin genel sorunları, Genç Girişim ve Yönetişim Birliği’ni ülkede daha etkin ve aktif bir hale getirmek, GGYB’ye ait bir dernek merkezi alınması, üyeler arası iş ve ticareti geliştirme, derneğe ait destek masası kurulması, geleceğin girişimcilerine proje desteği, üniversite öğrencileri ile iş birliği oluşturulması, Ankara Platformu’nda ve Ankara Kalkınma Ajansı’nda daha etkili paylaşımlarda bulunmaya kadar birçok hedef ve proje üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

GGYB 4. Dönem Başkan Vekili olan Allıoğlu ,seçilmesinin ardının yaptığı konuşmasında şunları ifade etti “Genç Girişim ve Yönetişim Birliği’ne 5. Dönemde görev yapmak üzere seçildim. Genel Kurula katılan tüm üyelerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Seçimden birkaç gün önce değerli dostlarıma sunduğum hedef ve projelerimde olduğu gibi amacım her zaman dernek olarak hizmet çıtamızı daha yükseğe çıkarmak, ülke genelinde ses getiren, toplum sorunlarına duyarlı her sektörden işvereni, üst düzey yöneticiyi, bürokratı aynı çatı altında, aynı amaçlarla buluşturmaktır. Bundan sonraki ilk adım projelerimizi bir an evvel gerçekleştirmeye başlamak olacaktır. Ülkemize, kentimize ve dernek üyelerimize fayda sağlayabilirsem ne mutlu bana.” dedi.
1992 yılında ticaret hayatına giren Nezih Allıoğlu, bugüne değin geçirdiği ekonomik krizleri fırsata dönüştürmeyi başarabilmiş bir insan,Ankara’nın ticari ve sosyal alanlarında tanınan önemli bir sima.