Gazi Meclis’e Anlamlı Ziyaret

Gazi Meclis’e Anlamlı Ziyaret

Kırgızistan Türkiye-Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt, İstanbul Milletvekili Dr. Hasan Sert’i Türkiye Büyük Millet Meclisinde Makamında Ziyarette bulundu.

ANKARA

(SİVİL  İNİSİYATİF) –Başkent Platformu Genel Başkanı aynı zamanda Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu  Dr. Mustafa Kurt’un Türkiye Büyük Millet Meclisinerutin olarak yaptığı özel ziyaretlerinden biride bu hafta Türk dünyasına yakınlığı ile bilinen İstanbul milletvekili Hasan Sert oldu..

Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt,Türkiye’deki son gelişen olaylar bölgesel ve küresel konular hakkında,Hasan Sert’ten bilgi aldı ve Kırgızistan’da yatırımlar hakkında bilgi verdi. İkili görüşmesinde ileriye dönük iki ülke işadamları arasında bir planlama yaparak Kırgızistan’a gitme kararı aldılar.

“Sert’e Kırgızistan Çapan ve Kalpağı “

Dostane bir atmosfer içinde geçen ikili görüşmeden sonra, iki ülke arasındaki dostluğun nişanesi olarak, Kırgızistan- Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt,İstanbul Milletvekili Hasan Sert’e Kırgızistan’ın Milli kıyafeti olan  çapan ve kalpak giydirdi..

“Dr. Hasan Sert, Milletvekili Olmanın Yanı Sıra İyi Bir Sivil Toplumcu, Beraberinde Bir Çok Ulusal ve Uluslararası Kimliğe Sahip Bir Şahsiyettir”

İstanbul milletvekili Dr.Hasan Sert,milletvekili olmanın yansıra  bir çok ulusal ve uluslararası kimliğe ve özelliğe sahip bir şahsiyet..Hasan Sert; 2005-2006 yıllarında ABD’de Michigan Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Birçok yüksek lisans ve doktora öğrencisi yetiştirdi.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası makale yazdı. ‘Yerel Yönetimler, Üniversite ve Sanayi İşbirliği Sempozyumu’ başta olmak üzere, birçok uluslararası toplantılarda düzenleme kurulu üyelikleri, değişik dergilerde yayın kurulu üyelikleri ve farklı özel sektör kuruluşlarına danışmanlıklar, yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Birçok şirket yönetti ve şirket ortaklıklarında yer aldı. 45’in üzerinde ülkede, akademik ve ticari çalışmalarda bulundu. 1995 yılında, 9. Dünya Verimlilik Kongresi başta olmak üzere birçok sempozyuma katıldı.

2009 yılında TÜMSİAD Genel Başkanlığına seçildi. Görevi sırasında 17 olan şube sayısını 52’ye ve üye sayısını ise12.000’e ulaştırmayı başardı. Genel Başkanlığı döneminde TÜMSİAD, Avrupa Birliği Sanayi ve İşletme Komisyonu Genel Direktörlüğü’nün koordinatörlüğünde gerçekleşen 2010 Avrupa Birliği KOBİ Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 37 katılımcı ülkenin sivil toplum, özel sektör ve kamu kuruluşları arasından ‘En Etkin STK’ olarak seçildi. TÜMSİAD, aynı uluslararası başarıyı 2011 yılında da tekrarladı. TÜMSİAD’ın bu başarısı ile 2011 yılında AB tarafından yapılan ülke sıralamasında Türkiye’de birinci seçildi.

Dr. Sert, TÜMSİAD Genel Başkanı olarak Dünya Değişim Liderleri Zirvesi, Dünya Türk İş Konseyi, Yeni Başlangıçlar İçin Ortaklıklar (PNB-PartnersFor a New Beginning), Dünya Girişimcilik Zirvesi, Dünya Verimlilik Zirveleri gibi birçok önemli uluslararası toplantılara katıldı. Katıldığı tüm toplantılarda, yenilikçiliğe, ortak çalışma kültürüne, istikrar ve güvenin önemine vurgu yaptı. Türkiye’nin ilerlemesinin ve model ülke olmasının birlik ve beraberlikten geçtiği inancını her ortamda dile getirdi. Ayrıca, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Denetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. DEİK bünyesinde, Türkiye ile diğer gelişmiş ve gelişen ülkelerin aralarında düzenlenen birçok iş konseylerinde ve iş forumlarında yer aldı.

2010 yılında, MPM (Milli Verimlilik Merkezi) tarafından, Türkiye’de sadece 11 kişiye verilen ‘11 Altın Türk’ ödülüne layık görüldü. Yine aynı yıl Dünya Verimlilik Bilim Konfederasyonu tarafından dünyada sadece 41 kişi ve kuruluşa verilen ‘Dünya Verimlilik Oskarı Madalyası’ aldı.

İlginizi çekebilir