(EkoAvrasya’dan) Rektör Serhat Akpınar’a Avrasya Hizmet Nişanı

(EkoAvrasya’dan) Rektör Serhat Akpınar’a Avrasya Hizmet Nişanı

(KKTC Girne Sivil İnisiyatif) – Zeliha Sorkunlu / Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’a, Türk Cumhuriyetleri ile KKTC arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi hususunda yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı, ’Avrasya Hizmet Nişanı’ takdim edildi.

(EkoAvrasya’dan) Rektör Serhat Akpınar’a Avrasya Hizmet Nişanı

Serhat Akpınar’ın, Türk Cumhuriyetleri ile KKTC arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin güçlenmesine büyük katkılar sağladığını ifade eden Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Başkanı Hikmet Eren, ’’Türk dünyasında özellikle eğitim alanında gerçekleştirilen işbirliğini daha etkin hale getirmek amacıyla yapmış olduğu başarılı çalışmalara yakından şahit olduğumuz Serhat Akpınar, Türk Cumhuriyetleri ve akraba toplulukları arasında var olan tarihsel bağların, eğitim ilişkileri ile daha da güçleneceği düşüncesiyle son yıllarda çok önemli çalışmalara imza atmıştır. Bundan sonraki yaşamında da bu faaliyetlerin daha ilerleyeceğine olan inancımız ile kendilerine ’Avrasya Hizmet Nişanı’ takdim etmekten büyük onur duyuyoruz’’ dedi.

Avrasya Hizmet Nişanı’na layık görülen Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ise şunları söyledi. ’’ Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkıda bulunmak için önemli faaliyetler yürüten EkoAvrasya tarafından şahsıma takdim edilen ’Avrasya Hizmet Nişanı’, bu sahada çalışma yapan kişi ve kurumlara olan vefa’nın simgesidir. Bu ödülü, bundan sonraki hayatımızda daha fazla çalışmamız gerektiği yönünde bir işaret olarak görüyorum. Türk Cumhuriyetleri ile KKTC arasında yeni gönül köprüleri inşa edeceğiz ve her sahada var gücümüzle çalışacağız. Türk Cumhuriyetlerindeki istikrarlı büyümeyi ve mevcut potansiyeli dikkate alarak, önümüzdeki süreci Türk dünyasının lehine çevirmeliyiz’’ dedi.