Dost-yar cemiyetinden iş adamlarına iftar yemeği

Dost-yar cemiyetinden iş adamlarına iftar yemeği

DOST-YAR Cemiyeti Ankara-Midyat Grand otelde vermiş olduğu iftar yemeğine çok seçkin iş adamları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı…

Sivil İnisiyatif/Ankara- Dost-Yar Cemiyeti Ankara- Midyat Grand otelde iftar yemeği düzenlendi. Yemeğe katılım yoğundu. Yemekte seçkin İş adamlarının yanı sıra; eski bakan Kürşad Tüzmen, Lübnan Türk Talim ve Terbiye Kurumu genel müdürü Murat Koca, Sivil İnisiyatif Gazetesi danışma kurulu üyesi Hakkı Orhan, Kırgızistan Fahri Konsolosu ve Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa kurt davetliler arasındaydı.

Dost-Yar cemiyeti; İnsanlar arasında dostlukların kurulması, iyilikte ve insanların hayrına olan her konuda maddi-manevi dayanışma ve yardımlaşmanın tesisi için çalışan bir cemiyet.Bunu sağlamak için sohbetler, konferanslar tertip ediyor. Çeşitli program ve faaliyetler düzenliyor. Bu gayeye ulaşmak için, ülkemizde ve diğer ülkelerde meydana gelen afet, savaş ve olağan zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda,giyim, sağlık,eğitim ,yakacak, kira, barınma ,evlenme, yuva kurma, iş kurma,konut gibi bütün hususlarda aynı nakdi her türlü maddi-manevi yardımda bulmakta.Toplumun menfaatine olacak her türlü faaliyet destekleyecek çalışmalar yapmaktadır.

Dost-Yar Genel Başkanı Ali Yüksel 1985 senesinde Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Genel Sekreteri ve 1995 senesinde AMGT Genel Başkanı oldu. 1990’da “Avrupa Şeyhülislamı” ilan edildi. Yüksel Yurda döndü Başbakanlık Müşavirliği yaptı ve daha sonra emekli oldu. Dost-Yar cemiyetini kurdu.

Dost-Yar Genel Başkanı Ali Yüksel ,TBMM 23. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen ve Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr Mustafa Kurt iftar yemeğinde yaptıkları konuşmada “dostluk, kardeşlik ve beraberlik” mesajları verdiler.