“Dayanışma ruhu en üst seviyede”

“Dayanışma ruhu en üst seviyede”

Ankara Van Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İdris Ortakaya, Van Depremi’nden sonra hem durum analizi yapmak hem de bölgeye yapılan yardımların halka ulaşması çalışmalarına katılmak için bölgedeydi. Başkan Ortakaya, gönüllü kuruluşların ve vatandaşların yaptıkları katkının göz ardı edilemeyeceğine dikkati çekerek: “Bölgeye gelen yardımların ve ilgililerin gösterdiği çabaların takdire şayan olduğunu belirtti.’’
Ortakaya, “Yardım çalışmaları devam ederken yaşanan organizasyon eksikliği, en büyük üzüntümüz oldu dedi. Van merkezi ve ilçelerindeki kamuya ait yerlerde yardımların depolandığını, ancak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konusunda sıkıntılar yaşandığını belirtti.
Başkan Ortakaya, deprem bölgesinde gördüklerinden sonra “Dayanışmanın en güzel örneğini veren vatandaşlarımız büyük bir övgüyü hak etmektedir” dedi.
Başkan Ortakaya sözlerini şöyle tamamladı: “Kadirşinas vatandaşlarımızın katkıları için teşekkür ediyorum. Dayanışma ruhunun en üst seviyede yaşandığı günler, birlik ve beraberliğimize de büyük katkı yapacak. Şunu net olarak söyleyebiliriz ki, bizim felaketimiz, ülkemiz insanının dayanışma kanallarında büyük oluklar açmıştır. Oralardan, buralara akıtılan su, can suyudur. Van’lı hemşerilerim bu can suyu ile yeniden dirilecek, bu dayanışmanın getirdiği sinerjiyle ülkeye hizmette en ön saflarda yer alacaktır.