Cizre – Erbil Arası İşbirliği Protokolü İmzalandı

Cizre – Erbil Arası İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ortadoğu Kalkınma ve İşbirliği Derneği(OKİD) ve Cizre Ticaret ve Sanayi(Cizre TSO) Arasında Ticari İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Irak Türkmen Cephesi Milletvekili ve aynı zamanda OKİD Başkanı İmdat Bilal bugün Cizre TSO ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sevinç ile bir araya geldi.

Görüşmede Cizre İktisadi ve Kültürel Kalkınma Platformu (CİKAP) Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, OKİD Şırnak İl Temsilcisi Veysi Özkaplan ve OKİD Genel Başkan Danışmanı Gökçe Ünsaldı da hazır bulundu.

Ticaretin geliştirilmesi adına düzenlenen bu protokol ile Irak Türkmen Cephesi Milletvekili ve aynı zamanda Ortadoğu Kalkınma ve İşbirliği Derneği Başkanı İmdat Bilal ,Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sevinç, Meclis Başkanı aynı zamanda Cizre İktisadi ve Kültürel Kalkınma Platformu (CİKAP) Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, OKİD Şırnak İl Temsilcisi Veysi Özkaplan ve OKİD Genel Başkan Danışmanı Gökçe Ünsaldı  bir araya geldi.

Irak Türkmen Cephesi Milletvekili ve aynı zamanda OKİD başkanı İmdat Bilal Bey, imzalanan protokol ile iki ülke arasında kardeşlik bağlarının daha da güçlendirilmesini, ticaret bağlarının yanında sosyal ,kültürel ve eğitim alanlarında da dayanışmanın artırılmasını ve işbirliğinin önemini vurguladı.

Irak Türkmen Cephesi Milletvekili İmdat Bilal Bu protokolün her iki ülkeye hayırlı olmasını söyledi..