Ceylan’a Başkent Platformundan ziyaret

Ceylan’a Başkent Platformundan ziyaret

Başkent platformu genel başkanı ve aynı zaman da Kırgızistan- Türkiye fahri konsolosu Dr. Mustafa Kurt ve platformu yönetim kurulu, çevre ve şehircilik bakan yardımcısı Mehmet Ceylanı makamın da ziyaret etti.
Başkent Platformu genel başkanı Dr. Mustafa Kurt, Başkent platformu genel başkan vekili Neslihan Duran ve yönetim üyeleri ile birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylanı makamın da ziyaret ederek istişarelerde bulundular.
Bakan Erdem’e Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi taslak raporu, Darbe kitapçığı ve Platform faaliyet raporunu sundu.
Genel Başkanı Dr.Mustafa Kurt, Başkent platformu ilk baştan beri ‘’Güçlü bir Türkiye için’’sloganı ile yola çıkmıştır..Yeni anayasa ve başkanlık sistemi hakkında 26 bin denek üzerinde araştırma yaparak, toplumun yeni anayasa hakkındaki görüş, düşünce ve beklentilerini tespit ettiklerini, vatandaşlardan aldıkları bilgiye dayalı olarak hukukçular nezaretinde hazırladıkları taslakraporunu 2012 Ocak ayında TBMM teslim ettiklerini, sonrasında da salon toplantıları düzenleyerek STK’ lara bilgilendirme toplantıları yaparakneden evet denmesi gerektiğini söyledi.
Dr. Mustafa Kurt; uluslararası platform olarak Türk cumhuriyetlerine ve balkanlara öncelik tanıdıklarını ve neden öncelik gösterdiklerini de bakan Ceylan’ anlattı.
Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan,ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve gelişmiş toplumlarda sivil toplum örgütlerinin önemini anlattı. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi sürecinde başkent platformunun beraberindeki STK’larınkatkılarının ve öneminin altını çizen Ceylan, özellikle ecdadımızın mirası olan “İnsanı Yaşatki, Devlet Yaşasın”anlayışına hizmet etmelerinden ötürü başkent platformu ailesine teşekkür etti.
Başkent platformunun balkanlarda ve Türk cumhuriyetlerindeki faaliyetlerine de atıfta bulunan Ceylan,bizler gönül coğrafyamızdan hiçbir zaman kopmadık,kopmamızda mümkün değil.Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizle siz değerli STK’ larımızla, iş adamlarımızla birlikte Türk cumhuriyetlerindeki, balkanlardaki, kardeşlerimizin gönül dünyalarını yeniden inşaa edeceğiz dedi..

Ziyaret sonunda Fahri konsolos Dr. Mustafa Kurt, bakan yardımcısı Mehmet Ceylan’ı Kırgızistan’a davet ederek tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ifade etti ve Kırgız kalpağı hediye etti.

İlginizi çekebilir