Bütün Sivil İnisiyatif başkanları bir araya geldi

Bütün Sivil İnisiyatif başkanları bir araya geldi

Ankara (Sivil İnisiyatif) – Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu İl Platform Başkanları ve il platform üyeleri; Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Genel Başkanı İdris Ortakaya ve Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt makamın da ziyaret ettiler.

Genel başkan İdris Ortakaya; bütün sivil inisiyatif oluşumu bugüne kadar Türkiye genelindeki teşkilatlanma çalışmaları hakkında il temsilcilerine bilgi verdi..

Bütün Sivil İnisiyatif oluşumu şuana kadar Türkiye genelinin yüzde sekseninde il platform başkanlarını belirledi. Daha önceleri defalarca toplantılarımızda söylemiştim yeni bir beraberliğimizin ilk adımları olarak görülse de bu oluşum, On yıllık bir birikimin meyvesidir. On yıl önce sayın Onursal başkanımız Dr. Mustafa Kurt’un kurmuş olduğu Başkent Platformu, uluslararası düzeyde ülkemizin en önemli, en ciddi sivil toplum örgütü olma doğrultusunda 70’e yakın ülkede örgütlenen ve dünya barışına katkı sunan uluslararası barış ve kardeşlik platformudur. Bu platform bünyesinde 1000 e yakın sivil toplum örgüt temsilcisi bulunmaktadır. Başkent platformu olarak; ülkemizde ciddi tutarlı sivil toplum örgütlerinin çok az sayıda olduğunu tespit ettik. Büyük bir boşluğun oluştuğunu gözlemledik ve bu boşluğu doldurmak üzere de siz dostlarımız ile bir araya geldik.

Türkiye genelinde teşkilatlanmamız yüzde yüze ulaştığında 81 il platform başkanlarımız, üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte büyük kongreye gideceğiz ve Türkiye de sivil toplum modelini ortaya koyacağız. Dedi..

Platform Başkanları ve il platform üyeleri; Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt ile de istişareler de bulundular.

Kurt; Türkiye’nin 81ilinde il platformları oluşarak, böyle ulvi bir çatı altında hizmete yönelik bir model olunmanın önemine dikkat çekti.

Ülkemizde bilinçli ve şuurla organize olup gönülleri buluşturan, düşünce, inanç ve ifade özgürlüğüne saygılı, herkese eşit mesafede, farlılıkları zenginlik olarak gören, herkesi kucaklayan, katılımcı, birleştirici, ötekileştirmeyen sivil toplum kuruluşları parmakla sayılacak kadar az.
İnanıyorum ki; bütün sivil inisiyatif oluşumu Edirne’den Ardahan’a, Adana’dan Erzurum’a, Diyarbakır’dan Konya’dan İzmir’den, İstanbul’dan Hakkari’den ve yurdumuzun 81 ilinden Başkanlarımız kişiler üzerinden değil de kurumsal yapı üzerinden hizmetler üretip kalıcı çalışmalara imza atacaklar.
Bu sürdürülebilirlik nezdinde, biz Başkent Platformu olarak misyonumuz olan “insanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle ülkemiz ve insanlık adına çalışmalarımız mutlaka yanınızda olacağız dedi….