“Başkent Platformu’nun Avrasya’da yaptığı çalışmalar çok önemli”

“Başkent Platformu’nun Avrasya’da yaptığı çalışmalar çok önemli”

Ankara Farilya İş Merkezi’nde Dr. Fatma Tülin İpek’e ait bir klinik açılışında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelen Başkent Platformu Genel Başkanı Dr.Mustafa Kurt, Platformun, uluslar arası alanda yaptığı çalışmalar hakkında Bakanı bilgilendirdi.

Ankara (Sivil İnisiyatif) – Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu sivil toplum kuruluşlarının hem ülkemizde, hem de dünyada refah ve huzurun sağlanmasında önemli inisiyatifler yüklendiğini belirterek “Başkent Platformu’nun da bu yöndeki çabaları oldukça önemli. Özellikle Avrasya’da yapılan çalışmaları önemsiyorum” dedi.
Mustafa Kurt “Toplumsal barışa katkı sağlamak önceliğimiz”
Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Farilya İş Merkezi’de Dr. Fatma Tülin İpek’e ait klinik açılışında bir araya geldiği Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na platformun ulusal ve uluslar arası alanda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkent Platformu’nun insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla yola çıktığına dikkat çeken Genel Başkan Kurt platformun dünyanın pek çok ülkesinde temsilcilikleri olduğunu söyledi.
Platformun, uluslar arası barış ve kardeşlik çerçevesinde önemli mesafeler aldığını vurgulayan Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘‘Başkent Platformu Avrupa’da, Suriye’de Kosova’da, Balkanların tamamında, Sürinam’da, Irak’ta, İsveç’de, Belçika’da, Kanada’da temsilcilikleri vasıtası ile yoluna devam etmektedir. Başkent Platformu ülkemizde sivil toplum bilincinin yerleşmesi, ayrıca mevcut sivil toplum kuruluşlarının daha etkin ve sürdürülebilir çalışmalar yapabilmesi için toplumsal uzlaşıyı önceleyen bir vizyona sahiptir. Başkent Platformu misyonuna inanmış, birçok dernek, vakıf, federasyon, konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütmekte ve işbirliği yapmaktadır’.
Sivil toplum kuruluşlarıyla ulusal ve uluslar arası düzeyde ortak çalışmalar sürdürdüklerini de hatırlatan Genel Başkan Kurt ,‘toplumsal barışa katkı sağlamak ve dünya insanlarının sorunlarına çare olmak önceliğimizdir” diye konuştu.
Açılışa katılım yoğundu…
Dr. Fatma Tülin İpek’in klinik açılışına katılım oldukça yoğundu… Açılışa; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Milletvekilleri, Bürokratlar, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve iş dünyasından seçkin konuklar iştirak etti.