“Z kuşağı çocuk yetiştirmek” kitabı okuyucularıyla buluştu..

“Z kuşağı çocuk yetiştirmek” kitabı okuyucularıyla buluştu..

Ankara( Sivil İnisiyatif) Zeliha SORKUNLU/ Eğitimci ve Yazar Aslıhan Duran Akça’nın ve Eğitimci-Yazar Emel Seri’nin kaleme aldığı “Z kuşağı çocuk yetiştirmek” kitabı büyük bir ilgi ile okuyucularıyla buluşarak raflardaki yerini aldı.

Kitap tanıtım gününde Kırgızistan-Türkiye Fahri Başkonsolosu Dr.Mustafa Kurt, Başkent Platformu genel Başkan Vekili Avukat Neslihan Kocakaya ve birçok eğitimci, sivil toplum kuruluş başkanları ve gazeteciler katılım sağladı.

“Bilinçli ve mutlu anne babaların yetiştirdiği çocuklar mutlu ve verimli insanlar olacaktır”

Aslıhan Duran Akça kaleme aldığı Z kuşağı çocuk yetiştirmek adlı kitabı hakkında bir konuşma yaptı.

Z kuşağı çocuk yetiştirmek kitabı iki eğitimcinin yaptıkları aile eğitimlerinde, veli görüşmelerinde ve öğrenciler ile okul içerisinde yaşananlardan yola çıkılarak hazırlanmıştır. Kitap oluşturulurken sıcak, samimi ve pratik bilgilerle anne ve babaların ebeveynlik becerilerini gözden geçirmesi amaçlanmıştır. Bilinçli ve mutlu anne babaların yetiştirdiği çocuklarında mutlu ve verimli insanlar olacağı felsefesiyle yola çıkılmıştır. Böylece hem kendisi hem de ülkesi ve dünya için faydalı insanlar yetiştirmek hedeflenmiştir.

Kitapta özellikle sade ve yalın bir dil kullanılarak herkese hitap etmesi istenmiştir. Yaşadığımız bu zamanda insanlar hızlı yaşam koşulları içerisinde bilgiye kolay ve hızlı ulaşmaya çalışmaktadırlar. Bu kitap hızlı okunması, anlaşılır bir dile sahip olması gibi özellikleri ile günümüz anne ve babalarına destek olacaktır dedi.

Aslıhan Duran Akça Kimdir?

1976 yılında Elazığ’da doğan Aslıhan Duran Akça orta ve lise öğretimini Ankara Çankaya Lisesi’nde, üniversiteyi 1997 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamıştır. 22 yıllık öğretmenlik hayatının 2,5 yılında sınıf öğretmenliği, geri kalan kısmında ise rehber öğretmenlik yapmıştır. Bu süreçte tüm eğitim kademelerinde görev almıştır.

Yeniliğe ve öğrenmeye açık yapısı ve işine gönül vermiş olması sayesinde “Akrandan Akrana Yaşam Becerileri, Çözüm Odaklı Terapi Yöntemi, Tercih Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, 0-18 Aile Eğitimi, Müzede Eğitim, Uluslararası Profesyonel Koçluk Becerileri, NLP Uzmanlığı gibi onlarca konuda eğitim alarak birçok özel ve resmi eğitim kurumunda eğitimler vermektedir. Özellikle okul öncesi ve ergenlik dönemlerine yönelik çalışmalarını ağırlıklı olarak sürdürmektedir.

Halen Ankara’da nitelikli bir lisede görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Rusça