”ASİL KAN” – KİTABININ YAZARIYLA ÖZEL BULUŞMA

”ASİL KAN” – KİTABININ YAZARIYLA ÖZEL BULUŞMA

ERDOĞAN ASLIYÜCE EV SAHİPİLİĞİNDE VE MURAT BAHADIR AKKOYUNLU ÖNCÜLÜĞÜNDE ÖZEL BULUŞMA!

‘HORASAN YOLU’ sloganıyla gönüllerde yer edinen Murat Bahadır Akkoyunlu

‘ASİL KAN’  Kitabıyla akıl tutulmalarına çok önemli ışık tutan kitabın yazarı Kazım Yurdakul

‘Kronoloji Yayınları’ sahibi ve aynı zamanda genç hukukçu Orhan Efe Özenç yeni eser projeleri üzerine buluştular!

‘ASİL KAN’ – KİTABININ SAHİBİ KAZIM YURDAKUL

Kazım Yurdakul’un yazarı olduğu ‘Asil Kan’ isimli kitabı, kronoloji yayınları okuyucularına özel gayret ve çaba ile sunmuştu. Okunması önem arz eden bu kitabın arka kapağında yazan ‘Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de; Abdülhamid Han da bizim, Mustafa Kemal de…’ sözleri dikkat çekici oldu…

Murat Bahadır Akkoyunlu öncülüğünde Kazım Yurdakul ile Kronoloji yayınları sahibi Orhan Efe Özenç tanış olmuşlardı. Devamında güzel projeler ve eserler çıkması için ilk adımları atarak ‘ASİL KAN’ isimli kitap, çok değerli bilgilerle okuyucuları ile buluştu. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin derin siyasi analizlerini öz anlatım niteliğinde ve çok verimli olduğunu okuyucu yorumlarıyla desteklendiği gözükmektedir. Okuyucular arasında bazı önemli meslek sahiplerinin olduğunu ve bu kişilerin kitap hakkındaki yorumlarını Kazım Yurdakul’dan aldığımız bilgiyle;

KAZIM YURDAKUL

İşte bazı okuyucu yorumları!

Çok üst düzey devlet adamı: Çok güzel işlenmiş. Konu tercihleri ve büyük resmin algılanış ve anlatılışı ve çizgi çok doğru…”

Tarih bilimci ve üst düzey devlet adamı: “Metin şahane!”

Akil ve Üst düzey devlet adamı:  “Bu kitap, yaşadığımız, şu keskin dönüşüm sürecinde, yeniden kurulan medeniyet açısından, kesinlikle miladlardan biridir. Olmuştur. Hem de çok geniş ve derin bir olgusal algılayış ve kapsayışla… 400 sayfa gibi dar bir alanda, bu kadar geniş açı ile bu kadar çerçevesine tam oturmuş bir tablo yapmak, kolay iş değil.” 

Genç Yayıncı Dikkatleri Üzerine Çekmeye Başladı

‘Asil Kan’ kitabının yayın evi olan kronoloji yayınlarının sahibi Orhan Efe Özenç, aynı zamanda genç bir hukukçu. Farklı alanlarda çalışmaları olan Özenç, başta spor olmak üzere, çeviri yayınlar, tarih, siyaset ve hobi alanlarında pek çok kitabın çevirmenliğini yahut editörlüğünü üstlendi. Sonrasında, dünya tarihinde dijital oyunları ve e-sporu her yönüyle bir arada ele alan “Dijital Oyunlar ve E-Spor” kitap serisini, sektör dışından, kendisiyle(özenç) aynı frekansta olan hevesli genç arkadaşları ile birlikte hayata geçirdi. Bu seri, çeşitli konferans ve seminerlerin yanı sıra, Bahçeşehir Üniversitesi’nde bizzat öğretmenliğini yaptığı “Oyun Sektöründe E-Spor” adlı seçmeli bir dersin hayata geçmesini de beraberinde getirdi. Devamında YouTube-Twitch yayıncılığına başladı. Dijital yayıncılık sektöründeki faaliyetlerimde tanınırlık sağlaması için de “Sir Amadeo” isimli markasını yarattı. Kendisi gibi ‘kalıpların dışında’ düşündüğüne inandığı) isimle, 100 yılda ülkece nereden nereye, nasıl gelindiğini ele alan bir dizi kitap yazma fikrini geliştirdi. Bu kapsamda, ilki Sn. Murat Bahadır Akkoyunlu olmak üzere, çeşitli fikir alimleri ile irtibat kurdu ve devamında Kazım Yurdakul ile tanıştı. Bu yelpazede İlk eseri, Sn. Kâzım Yurdakul’un kaleminden (Sn. Serhan Aslantaş’ın da katkılarıyla) “Asil Kan: Çakıroğlu Şehit Mustafa Paşam” eseri oldu. Şimdilerde Murat Bahadır Akkoyunlu ile özel bir çalışma da olan Kronoloji Yayınları Sahibi Orhan Efe Özenç yeni eserlerle okuyucularını meraklandırıyor.

Murat Bahadır Akkoyunlu Yeni Eser ve Kitapların Hazırlığı içerisinde!

Murat Bahadır Akkoyunlu’nun sürekli tekrar ettiği ‘öğrenmek isteyen bir kişi için bile kilometrelerce yol yürür yine fikirleri bilgileri aktarırım’ sözü kendisini İstanbul’a kadar Orhan Efe Özenç ile mülakatla, soru-cevap eşliğinde yeni eserin hazırlıklarına ön ayak oldu. Kronoloji Yayınları Sahibi Orhan Efe Özenç mülakatıyla Murat Bahadır Akkoyunlu’dan çıkacak eseri okuyucuları merakla beklemekte.

 

 

İlginizi çekebilir