Anadolu Sevdadır, Aşın Kokusudur

Anadolu Sevdadır, Aşın Kokusudur

Sazın gönülle nasıl dillendiğini sazına dokunduğunda dinleyenleri adeta büyülemesiyle halkın büyük sevgisini kazandığını sevenlerinin yorumlarından duyuyorduk. Gazetemizde bizleride ziyaret ederek, Ozan Ateş Ali sazını sözünü bizimle paylaştı. kendisini dinlerken adeta Anadoluyu baştan başa gezdik gibi bir hisle bize sazının tellerinde dokunurken sanki yüregimize dokunduğunu hissettik. “Ozan diyorki; Anadolu Sevdadır, Anaların sokaktan eve gelirken sıcacık pişirdiği aşın kokusudur”
1964 Yılında Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinin Ortakonuş köyünde doğan Ateş ALİ Müzik hayatına ilkokulda Metin Yılmaz isimli öğretmenin onu keşfetmesiyle başlamış. “O saz çalardı ben sölerdim” diyor. Hocası onun sanat yolundaki ilerlemesinde çok büyük katkılarının olduğunu, kendisine olan minnettarlığını her alanda dile getiriyor.
Okulu bittikten sonra birçok işlerde yer alır. Bu ta ki 1983yılında İzmir’e gidinceye kadar sürer. İzmir Fuar Göl Gazinosu Ses Yarışmasına katılarak, ikincilik derecesi alır. Daha sonra ise vatani görevi olan Askerlik görevimi yerine getirir. Askerlik dönüşünden sonra Ankara’da Bir çok yerde saz dersi alarak kendisini geliştirir. Ankara Yöresi adlı ilk kasetini çıkartır. Daha sonrasında ise Merhaba adlı albümünü ve Akşamlar isimli iki kaset daha sevenleriyle buluşturur.
En çok gururla paylaştığı ve hayatının en anlamlı yılını ise; 2004 yılında Kurtlar Vadisi adlı dizinin yapımcısı Osman Sınav ile tanışır Ve bu dizide rol alma şansını yakalar.
Şu sıralarda ise yeni bir albüm çalışması içerisinde. Ayrıca vatan sevdalısı olan sanatçımız birçok sözlerini yazdığı şiirlerinde bu temayı çok kez kullanmış.

KURTLARIN VADİSİNDE
Gerçeklerin yüzü var
Kurtların vadisinde
Her kurdun bir kozu var
Kurtların vadisinde
Kimlerin başı dönmüş
Ne çok ocaklar sönmüş
Gurur sevgiyi yenmiş
Kurtların vadisinde

Küsenler barışanlar
Kavgaya karışanlar
Sevgide yarışanlar
Kurtların vadisinde