Başkent Platformu Genel Başkanı Mustafa Kurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret ettiler.

Ankara (Sivil İnisiyatif) – Başkent Platformu Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.

Yüksel “STK’ları çok önemsiyorum”

Kabulde, Başkent Platformu ile buluşmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Yüksel “Bir şehrin hangi yüksek potansiyelleri olursa olsun takım oyunu oynamayan şehirlerin entelektüel bir dünya şehri olması söz konusu olamaz” dedi.

Anadolu’nun dört bir köşesinden gelmiş, Başkentte yaşayan herkesi kucaklayan bir STK olan Başkent Platformu’nun “insanı öncelik alan yapısının” dikkat çekici olduğuna işaret eden Vali Yüksel “Ulusal ve uluslararası yarışta her şehrin rekabet pozisyonlarını belirlemesi ve stratejik hedeflerini somut olarak tespit etmesi gerekir. Bunun yegâne yolu da kentin kanaat önderlerinin ortak akılda buluşması ve takım çalışması yapmasından geçmektedir. Bir şehrin akil kesimlerinin her birinin ayrı kentsel öncelikler belirlemesi kabul edilemez” diye konuştu.

Ankara’nın hak ettiği hedeflere kararlılıkla yürüdüğünü belirten Vali Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilişim Vadisi ve Teknoparklarla Başkent’in bir bilim ve sanayi merkezi olması önceliğimiz… Ayrıca Ankara’nın, çağdaş eğitimle buluşması, turizmde hak ettiği yerlere gelmesi, tarımın çeşitlendirilmesi, uluslararası fuar ve kongre merkezinde aranılan il statüsüne kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz… Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan da bu konularda destek bekliyoruz. “

STK’ları çok önemsediğini de sözlerine ekleyen Vali Yüksel, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sivil Toplum Kuruluşlarını çok önemsiyorum ve onları toplumun demokratik enerjileri olarak görüyorum. Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliğini daha da geliştirmiş bir Ankara, hedeflerine daha çabuk ulaşacaktır.”

Mustafa Kurt “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın”

Başkent Platformu Genel Başkanı Mustafa Kurt da ziyaret dolayısıyla yaptığı konuşmada uluslararası bir platform olduklarına dikkat çekerek “misyonumuz İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN anlayışını Avrupa’da, Balkanlarda, Türk Cumhuriyetlerinde, Ortadoğu’da yaymaya çalışmak, gönüllü kültür elçisi olarak hizmet etmektir” dedi.

Ankara’da 25 ilçede bu misyon üzerine örgütlendiklerini belirten Başkan Kurt, “Vatandaşların bilinçlendirilmesi ve daha çağdaş, hizmet alabilen, hizmet verebilen bireylerin yaşadığı bir başkent öngörüsü ve hedefi ile yolumuza devam etmekteyiz” diye konuştu.

Başkent Platformu olarak Ankara ile ilgili yapılacak tüm faaliyetlerde sosyal sorumluluk bilinci içerisinde hareket edeceklerine de işaret eden Genel Başkan Mustafa Kurt, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ankara için en iyi projeleri hayata geçirmek için tüm ekibimiz büyük bir gayret sarf etmektedir… Bu çerçevede hazırlanmakta olan “sosyal sorumluk projelerimiz”, Sayın Valimiz Alaaddin Yüksel’in engin tecrübelerinden yararlanarak hayata geçirilecektir. Valimizin, platformumuzca hazırlanan çalışmalarda, bizimle birlikte olduğunu hissetmek, bizler için yeterlidir”