Ahilik Sistemi Teklifi TBMM’ye Sunuldu

Ahilik Sistemi Teklifi TBMM’ye Sunuldu

59. Komite üyesi aynı zamanda meclis üyesi olan AtillahanKurt,“ Ahi Evran Ocakları Yok Ediliyor”

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan birdosyada Ahi Evran ocaklarını yok edildiğine dair bir raporu sunulmuştu.

Raporu Ankaraticaret odası 59. Komiteüyesiaynı zamanda meclis üyesi olan Atillahan Kurt, Fetoile mücadele kapsamında ki dosyanın içeriğini bilmiyoruz ancak dosyanın ön kapağında Ahi Evran ocakları yok ediliyor yazması dikkatlerden kaçmamıştı..

59. Komite üyesi Atillahan Kurt un Ahi Evran ocaklarına sahip çıkılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dosya taktim ettikten sonra AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ınTBMMahilik hakkında teklif vermesi tesadüfümdürbilinmese de kısaca, teklif şöyle;

Ahilik sistemi teklifi TBMM’ye sunuldu

Vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi, Esnaf Ahilik Sandığının kurulması, genel sağlık sigortası prim borçlarının yeniden yapılandırılması, kadın istihdamının desteklenmesi gibi düzenlemelerin de bulunduğu kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın hazırladığı, vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi, Esnaf Ahilik Sandığının kurulması, genel sağlık sigortası prim borçlarının yeniden yapılandırılması, kadın istihdamının desteklenmesi gibi düzenlemelerin de bulunduğu kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

İlginizi çekebilir