“81 İlde Darbeye Hayır Demokrasiye Evet”

“81 İlde Darbeye Hayır Demokrasiye Evet”

Genel Başkan Dr. Mustafa Kurt; FETÖ Terör Örgütünün kalkışması bir savaş değil, İhanettir.
(SİVİL İNİSİYATİF)- Ankara Kızılay meydanından binlerce Ankaralıya hitap eden, Başkent platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, FETÖ Terör Örgütünün kalkışması bir savaş değil, İhanettir. İhanet ise aşağılıkların en aşağılığıdır..
Cumhurbaşkanımız evlerinize dönün diyene kadar ölümüne bu meydanlardan ayrılmayacağız; çünkü “Devletin Sahibi Millettir” dedi…
81 ildeki Platform Sivil Toplum Kuruluş temsilcilerine, Ankara Kızılay meydanından çağrı da bulunan Kurt daha sonra; İlk günden bugüne kadar Cumhurbaşkanımızın dolayısıyla Milletimizin yanında olan Milli duruş gösteren medya kuruluşlarımızı aziz milletimiz unutmayacak. Bu aşağılık kalkışmayı da vefayı da bu millet unutmayacak.
Ayrıca bütün imkanlarıyla ilk günden itibaren hiç tereddüt etmeden milletimizin yanında net bir duruş gösteren Ankara büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek beyefendiye de şükranlarımı arz ediyorum dedi.
Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt ve Platformun 81 İl Temsilcileri, 1071 Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ile “DARBEYE HAYIR DEMOKRASİYE EVET” demek için meydanlardayız diyerek, eş zamanlı olarak hazırlamış oldukları basın bildirisini 81 ilde okudular.
15 Temmuz 2016 Cuma Günü Bir Grup Cuntacı Askerin Darbe Girişimi ile, Darbeciler İlk Önce Türk Bayrağının Dalgalandığı Stratejik Kurum ve Kuruluşlarına Bomba ve Ağır Silahlarla Ateş Açmış, Beraberinde TBMM Meclisini Bombalamak Sureti ile Darbeciler Niyetlerini Açıkça Göstermiştir.
Bizler Biliyoruz Ki; Şerefli Türk Ordusunun Kahraman Subayları, Askerleri, Milletimize Karşı Asla Böyle Bir Hainliği Yapmaz. Bu Hainlik Karşısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kahraman Subaylarının Karşı Koyması İle Bu Oyun Bozulmuştur. Ve böylece Bu Kalkışmanın Kahraman Ordumuzun İçine Sızmış, Bir Avuç Hain Paralel Örgüt Mensubu Olduğu Da Anlaşılmıştır..
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başkomutan, Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin Çağrısı Üzerine, Milletimiz Top Yekûn Siyasi Düşünce Ayrımı Yapmadan ve Hiç Tereddüt Etmeden Toplumun Tüm Katmanları Canları Pahasına 81 İl ve İlçe de Türkiye Genelinde Meydanlara İnmiştir.
Halkımız Teröristlere Karşı Tankların, Tüfeklerin, Bombaların Altında, Canları Pahasına Demokrasi ve Özgürlük Adına, Devletine Sahip Çıkarak, Büyük Bir Direniş Göstermiştir, Yeni Bir İstiklal Ruhuyla Kuşatmaları Kırmış ve Millet İradesine Dolayısı ile Demokrasimize Sahip Çıkmıştır.
Bütün Bu Olağanüstü Gelişmeleri Türk Basını (Bir kaç istisnası Hariç) Top Yekûn Darbeye Karşı Çok Zor Şartlarda Yayınlarına Ara Vermeden Devam Etmiş, Demokrasimize Sahip Çıkmıştır.
Siyasi Parti Liderleri, TV Kanallarında Açıklamalarda Bulunmuş, Mevcut Hükümete ve Parlamentoya Beraberinde, Halkımızla Birlikte Devletimize ve Demokrasimize Sahip Çıkmışlardır..
Darbecilerin Bu Girişimi İlk Önce Halkın Oylarıyla Seçilmiş Cumhurbaşkanını Devirmek, Devamında Yönetime El Koymak Maksadı İle Yapıldığı Doğru Olsa da, Sonrasında Daha Vahim Olan Milletimizi Parçalayıp, Bölüp, Türkiye’nin Bir İç Savaşa Sürüklenmesini, Sonrasında Toprak Bütünlüğünü Dünyadaki Bazı Karanlık Güçlere Peşkeş Çekerek, Bölgemizde Mazlumların Son Kalesi Olan Türkiye’yi İçerden Yıkmış Olacaklardı. Böylelikle Türkiye; Suriye, Irak, Mısır Gibi Ülkelerin Durumuna Düşecekti Allah Korusun…
İstiklal Uğruna Milletimiz, Türkiye Cumhuriyetinin Bölünmez Toprak Bütünlüğünü, Anayasasını, Milletin Bağımsızlığını ve Egemenliğini Korumak İsterken Maalesef Demokrasi Uğruna Gazilerimiz ve Şehitlerimiz Olmuştur.
Bu İhanet Şebekesi Karşısında; Tek Vatan, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak Unsurlarının Kutsallığını Şerefli Bir Şekilde Omuz Omuza Koruyan, Başta Aziz Şehitlerimize, Gazilerimize, Askerlerimize, Polislerimize Vatandaşlarımıza Siyasi Parti Liderlerine ve Yöneticilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Tüm Medya Kuruluşlarına, Devlet Adamı Vakarı İle Görev Yapan Yetkililere, Tüm Milletimize Şükranlarımızı Sunuyoruz..
Olayların İlk Gününden Günümüze Kadar Türkiye Sivil Toplum Platformu Olarak Bizlerde, 81 İl de Misyonumuz olan İnsanı “Yaşatki Devlet Yasasın” Anlayışına Gönül Vermiş 1000 Üzerinde Kardeş Sivil Toplum Kuruluşları İle Birlikte Sosyal Medya veya Meydanlarda Organize Olarak Demokrasimize Sahip Çıkmanın Onurunu Yaşadık.
Ve böylece Millet İradesine Sonuna Kadar Sahip Çıkacağımızı ve Özgürlük Yolundan Asla Taviz Vermeyeceğimizi Bir Kez Daha Ortaya Koymuş Olduk. Şer Güçler Bilsin ki; Bundan Böylede Canlarımız Pahasına “Ya İstiklal Ya Ölüm” Anlayışıyla Hareket Edeceğiz.
Hainler Unutmasın ki; Devletin Sahibi Millettir…
Necip Milletimiz Bu Gün Paralel Darbeye Hayır Dedi Meydanlara indi Kendi İradesine Sahip Çıktı. Görülüyor ki Bundan Böylede Milletimiz Asla Darbelere Müsaade Etmeyecektir. Dost Düşman ve Bütün Dünya İyi Bilsin ki;
Necip Milletimiz Gerek Gördüğü Taktirde, Demokrasi ve Özgürlük İçin Sonsuza Kadar Meydanlardan Hiç Ayrılmayacaktır..
Ve Yine Bilinmelidir ki; Devletin Bekası İçin Milletimiz, Türk Bayrağının Dalgalandığı Her Yerde Olacak.. Allah; Birliğimizi, Dirliğimizi Daim etsin Amin..
Arzu Niyazımız Teklifimiz Odur ki; Demokrasi Uğruna Canlarını Ortaya Koyan ve Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir Diyen, Kahraman Subaylarımıza, Askerlerimize, Emniyet Teşkilatımıza, Polislerimize Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Tüm Vatandaşlarımıza, Korkusuzca Yayın Yapan Medya Kuruluşlarımıza, Hasılı Toplumun Tüm Katmanları Adına, Darbeye Karşı Hayır Mücadelesinden ötürü 81 İlimizin Kahraman İlan Edilmesini…. ve 81 İlimize Demokrasi Adına Şeref Madalyası Verilmesini…. 15 Temmuzun Demokrasi Bayramı İlan Edilmesini İstiyoruz..

İlginizi çekebilir